Anonymous opublikowali 768 tys. maili spółki Gazprom Linde Engineering

Anonymous nie złożyli broni w walce z Rosją i rosyjskimi firmami. W ramach trwającej wojny internetowej hakerzy zdecydowali się udostępnić w sieci aż 728 GB nowych emaili. Wszystkie miały zostać wykradzione należącej do Gazpromu spółce-córce Gazprom Linde Engineering. Każdy chętny może zapoznać się ze znajdującymi się w nich danymi.

Anonymous poinformowało o wycieku około 768 tys. emaili przekazywanych pomiędzy pracownikami Gazprom Linde Engineering. Materiały zebrano w paczkę i udostępniono w sieci w formie pliku ważącego aż 728 GB. Co ważne, mogą one zawierać wiele interesujących materiałów, ze względu na profil samej spółki.

Gazprom Linde Engineering specjalizuje się bowiem w projektowaniu zakładów przetwórstwa gazu i obróbki materiałów petrochemicznych. Co więcej, wśród zadań spółki jest również rozwój rafinerii naftowych. Gazprom, czyli spółka-matka, to prawdziwy gigant branży, dlatego można spodziewać się, że wśród wysłanych wiadomości znajdą się jakieś smaczki.

To już kolejna udana akcja Anonymous w ostatnich tygodniach. Niedawno informowaliśmy o publikacji przez grupę ok. 200 tys. maili z rosyjskiego Ministerstwa Kultury, a wcześniej hakerzy włamali się do systemu monitoringu Kremla. Przy okazji poznaliśmy również ich kolejne cele ataków, wśród których znaleźć można wiele zachodnich spółek, które pozostały w Rosji.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Android 15 wreszcie wydany! Oto główne nowości

Google wystartował z procesem aktualizacyjnym do Androida 15 dokładnie 63 dni po premierze smartfonów z linii Pixel 9 oraz 42 dni po upublicznieniu kodu źródłowego. Tak długiego poślizgu nie było jeszcze nigdy, ale można mieć nadzieję, że oprogramowanie przynajmniej zostało solidnie doszlifowane. Sam spędziłem z nim już kilkanaście godzin (wkrótce pierwsze wrażenia) i póki co nie uświadczyłem żadnych błędów.

Oprogramowanie

Premiera Ubuntu 24.10. Mnóstwo nowości i usprawnień

Premiera Ubuntu 24.10 „Oracular Oriole” jest już za nami. Najpopularniejsza spośród linuksowych dystrybucji doczekała się nowej wersji, przynoszącej ze sobą usprawnienia zarówno w kontekście działania, jak i wyglądu. To okrągłe, 40. wydanie – w sam raz na 20. urodziny.

Oprogramowanie

Kompilator JIT w PHP. Czy to szansa na przyspieszenie stron i sklepów?

PHP jako język interpretowany od dawna zmagał się z trudnym zadaniem poprawy swojej wydajności, szczególnie na tle konkurencyjnych języków programowania używanych w rozwiązaniach webowych. Pośród tego co nowe w PHP 8 na szczególną uwagę zasługuje kompilator JIT, który zdecydowano się oficjalnie dołączyć do najnowszej wersji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *