Anonymous spełnili groźbę. Kara dla Nestle za interesy z Putinem i finansowanie wojny!

Niektóre koncerny, jak Nestle, mimo wojny w Ukrainie ciągle prowadzą interesy w Rosji, pośrednio finansując działania Putina. Nie spodobało się to hakerom z Anonymous, którzy zapowiedzieli przeprowadzenie cyberataków. Okazuje się, że dotrzymali słowa.

20 marca Anonymous wydali oświadczenie, w którym zawarli 48-godzinne ultimatum. Ostrzegali w nim firmy, które – mimo rosyjskiej napaści na Ukrainę – nadal zamierzają prowadzić działalność w Rosji. Sankcją ze strony haktywistów miały być cyberataki i kradzież danych.

Nestle, które nadal prowadzi działalność w Rosji, mierzy się już z konsekwencjami swoich wyborów. Tym razem nie chodzi o konsumencki bojkot, ale o kradzież 10 GB firmowych danych. Zawierają one nie tylko informacje o kontach pracowników, ich emaile czy dane, ale także dokumentację dotyczącą partnerów biznesowych.

Nie tylko Anonymous usiłują skłonić Nestle i inne koncerny do rezygnacji z zarabiania w Rosji. Rozmowy z Nestle prowadził m.in. premier Ukrainy Denys Szmyhal, a w swoim przemówieniu robienie interesów z agresorem skrytykował także ukraiński prezydent, Wołodymyr Zełenski.

Liczne firmy zrezygnowały już z robienia interesów w Rosji. Na pozostanie na rosyjskim rynku zdecydowały się m.in. wspomniane już Nestle, Decathlon, Bonduelle, Leroy Merlin, Auchan czy Renault.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo domowej sieci WI-FI. 10 punktowy poradnik

Bezpieczeństwo domowej sieci Wi-Fi jest bardzo ważne, ponieważ w dzisiejszych czasach wiele urządzeń jest podłączonych do sieci, a wiele z nich przechowuje wrażliwe dane. W tym artykule przedstawimy kilka porad, jak zabezpieczyć swoją sieć Wi-Fi przed nieautoryzowanym dostępem.

Nauka

AI zmieni wszystko. Google pokazuje przykłady

Sztuczna inteligencja to najważniejsza technologia tego roku. I choć Microsoft wyprzedził Google’a w wyścigu o AI, to ten drugi wcale nie zamierza się z tym godzić. W najbliższych tygodniach da nam na to co najmniej kilka przykładów.

Inne

Zapowiedź cyfrowego euro. Europejczycy bez kont w banku?

Po 25 latach działalności Europejski Bank Centralny pochwalił się projektem cyfrowego euro. Nowa waluta ma mieć stabilną wartość i uniezależnić Europę od banków oraz pozaeuropejskich systemów płatniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *