Anonymous znowu w akcji. Zhakowali stronę agencji TASS i białoruskie banki

Grupa Anonymous dalej atakuje. W wyniku kolejnych akcji udało się zhakować stronę rosyjskiej agencji TASS, a rano podawano informacje o sparaliżowaniu działania kilku białoruskich banków.

Anonymous przyznali się na Twitterze do kolejnej akcji, która nie umknęła uwadze osób śledzących konflikt na terenie Ukrainy. Hakerom udało się skutecznie sparaliżować działanie rosyjskiej agencji prasowej TASS – informuje Daily Best. Na stronie, zamiast oczekiwanych przez Rosjan wiadomości dotyczących konfliktu przedstawianych z perspektywy Kremla, pojawił się krótki komunikat potępiający działania Putina.

„Drodzy obywatele. Apelujemy, abyście powstrzymali to szaleństwo, nie posyłajcie swoich synów i mężów na pewną śmierć. Putin sprawia, że ​​kłamiemy i naraża nas na niebezpieczeństwo. Za kilka lat będziemy żyć jak w Korei Północnej. Co to dla nas znaczy? Umieszczenie Putina w podręcznikach? To nie nasza wojna, przestańmy!” – brzmiał komunikat, który pojawił się na stronie TASS.

Treść sugerowała, że komunikat mógł zostać napisany przez samych zbuntowanych dziennikarzy TASS (szczególnie, że poniżej pojawił się dopisek, że w konsekwencji tych działań część zapewne straci pracę lub nawet trafi do więzienia), ale do ataku przyznała się grupa Anonymous. Wcześniej zaatakowała także m.in. białoruskie banki, system AIS jachtu Władimira Putina i szereg innych kluczowych elementów elektronicznej wymiany informacji. Pierwszym ważnym działaniem tego rodzaju było przejęcie baz danych rosyjskiego Ministerstwa Obrony w piątek.

W dobie pełnej cyfryzacji życia codziennego, działania ograniczające dostęp do informacji drogą elektroniczną są równie istotne w całym konflikcie, jak działania wojskowe. Innym przykładem jest zablokowanie przez Google’a dostępu do informacji o natężeniu ruchu na Mapach na terytorium Ukrainy. Choć stanowi to z pewnością pewne utrudnienie dla samych Ukraińców, dla atakujących może być sporą przeszkodą w planowaniu kolejnych celów ataku.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Bezpieczeństwo

Przełomowa kwantowa technologia generowania liczb losowych z WAT: Szczegółowa analiza i perspektywy

W dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie, prawdziwie losowe liczby stanowią fundament wielu kluczowych dziedzin. Od zabezpieczania komunikacji poprzez kryptografię aż po przeprowadzanie złożonych symulacji naukowych i inżynierskich , generowanie nieprzewidywalnych sekwencji danych jest niezbędne. Losowość odgrywa również istotną rolę w grach losowych , w sektorze finansowym , gdzie zapewnia unikalność transakcji, oraz w badaniach statystycznych. W kryptografii, siła klucza szyfrującego jest bezpośrednio związana z jakością i stopniem losowości użytym do jego wygenerowania . Im wyższa entropia źródła losowego, tym trudniejszy do złamania staje się klucz. Prawdziwa losowość jest zatem kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wzmacniając algorytmy szyfrujące i chroniąc integralność przesyłanych oraz przechowywanych danych . Zapotrzebowanie na generatory liczb losowych o wysokiej jakości i nieprzewidywalności stale rośnie, co jest bezpośrednio powiązane z postępem technologicznym i coraz większym znaczeniem bezpieczeństwa informacji. Wraz z dynamicznym przenoszeniem coraz większej liczby aspektów naszego życia do sfery cyfrowej, ilość generowanych i przesyłanych danych nieustannie wzrasta. Ochrona tych danych przed nieautoryzowanym dostępem i manipulacją staje się priorytetem, a prawdziwa losowość jest nieodzownym narzędziem do skutecznego szyfrowania i zabezpieczania przed różnego rodzaju atakami.

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie DeepSeek Zna Twoje Sekrety: Analiza Bezpieczeństwa Danych Treningowych LLM

Prawdopodobnie DeepSeek zna Wasze sekrety oraz klucze API! Takie ostrzeżenie pojawiło się na łamach Sekurak.pl. W dynamicznie rozwijającym się świecie dużych modeli językowych (LLM), gdzie innowacje pojawiają się niemal codziennie, DeepSeek AI szybko zyskał miano znaczącego gracza, budząc zainteresowanie swoimi możliwościami i efektywnością. Jednakże, wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa. Niedawne odkrycie dokonane przez badaczy z Truffle Security rzuca nowe światło na potencjalne zagrożenia związane z danymi treningowymi tych zaawansowanych modeli. Wnikliwa analiza publicznie dostępnego zbioru danych Common Crawl, wykorzystywanego do trenowania LLM, w tym DeepSeek, ujawniła obecność licznych, potencjalnie wciąż aktywnych kluczy API i haseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *