Anonymous zapowiadają dalsze ataki. “Będziemy działać, dopóki mordercza machina oszalałego Putina się nie zatrzyma”

Od kiedy Anonymous uaktywniło się po dłuższej przerwie w związku z inwazją Rosji na Ukrainę, nie ma dnia, byśmy nie słyszeli o działaniach grupy. Teraz postanowiła podkreślać, że to na pewno nie koniec z ich strony.

W ostatnich tygodniach zarówno Anonymous, jak i grupy hakerskie działające w ich imieniu dokonały szeregu cyberataków na rosyjską infrastrukturę. Dość powiedzieć, że, w ostatnich miesiącach włamali się nawet do Kremla.

Teraz grupa za pośrednictwem swojego Twittera zapowiedziała kontynuację działań:

Będziemy przekazywać to wezwanie, dopóki mordercza machina Putina nie zatrzyma zbrodni na ukraińskich cywilach:

Hakerzy z całego świata: celujcie w Rosję w imię #Anonymous

Niech wiedzą, że nie wybaczamy, nie zapominamy.

Anonimowy będą niszczyć faszystów, zawsze.

Aktualna lista wykonanych zadań przez haktywistów jest bardzo długa. Tylko w ostatnim czasie m.in. ujawnili listę firm, które wciąż nie wycofały się z Rosji, ostrzegając je przed atakami, jeśli “nie zakończą finansowania wojny Putina”.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Nauka

GPT-5 będzie „na poziomie osoby z doktoratem”? OpenAI zachwala nowy model

Model GPT-5 może w pewnych konkretnych zadaniach wykazywać się „inteligencją” na poziomie doktora nauk. Tak przynajmniej wynika z deklaracji ze strony OpenAI. Firma traktuje swoje kolejne modele sztucznej inteligencji jako przykład rozwoju podobny do tego, który ma miejsce w przypadku nauki w szkole i na uczelni.

Bezpieczeństwo

Komunikat CSIRT KNF. Atak na użytkowników telefonów iPhone

CSIRT KNF ostrzega użytkowników iPhone’ów z aktywną obsługą wiadomości iMessage przed trwającą kampanią phishingową. Oszuści wykorzystują nośny wątek “nieodebranej paczki”, by zachęcić do kliknięcia linku. W ten sposób można trafić na fałszywą stronę InPostu, gdzie wyłudzane są dane.

Sprzęt

Komputery Copilot+ już oficjalnie dostępne w sprzedaży

Zgodnie z planami, dzisiaj laptopy Copilot+ wkraczają na rynek. Rozpoczyna się w ten sposób nowy rozdział w technologii, gdyż nie tylko mamy nową kategorię produktów, ale także nowego gracza na rynku pecetów – Qualcomm. A producent podobno działa nad kolejnymi Snapdragonami, których cena ma być tak przystępna, że urządzenia Copilot+ trafią pod strzechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *