Anonymous zhakowali białoruskiego producenta broni. Firma wspierała inwazję na Ukrainę!

Grupa Anonymous poinformowała o kolejnych działaniach podjętych w ramach cyberwojny, którą wypowiedziała rosyjskiemu rządowi. Jak twierdzą hakerzy, udało im się przejąć 200 GB e-mail białoruskiego producenta broni Tetraedr. Ma z nich wynikać, że firma zapewniała wsparcie logistyczne Władimirowi Putinowi podczas inwazji na Ukrainę.

Jak donosi serwis Cyber News, grupie Anonymous udało się złamać zabezpieczenia białoruskiego producenta broni Tetraedr i przejąć ostatnie 1000 wiadomości e-mail ze skrzynek odbiorczych należących do pracowników firmy. Wiadomości zamieszczono jako pliki z rozszerzeniem .EML na platformie DDoSecrets.

Hakerzy z grupy Anonymous od kilku dni przeprowadzają cyberataki wymierzone w rosyjskie władze. Od czwartku udało im się uderzyć m.in. w stronę Gazpromu, oficjalny portal administracji Putina (kremlin.ru) oraz przejąć wpisy z bazy danych Ministerstwa Obrony Rosji.

Wpisy zamieszczane na platformie DDoSecrets sugerują, że Anonymous planują kolejne ataki, mające pokazać jakość cyberobrony Rosji oraz jej sojuszników ze Wspólnoty Niepodległych Państw. Jak zaznaczyli sami hakerzy: „nasi rosyjscy przyjaciele z ATP wydają się być bez formy, prawda?”, dodali też: „pomyśleliśmy, że potrzebują przypomnienia, jak wygląda prawdziwe hakowanie. Byliśmy zszokowani tym, co zobaczyliśmy. Mają najbezpieczniejsze serwery w historii – haha, żartujemy…:”.

Tetraedr to firma z siedzibą w Mińsku, która powstała w 2001 roku. Zajmuje się m.in. opracowywaniem i produkcją zaawansowanych radioelektronicznych systemów uzbrojenia i modernizacją rakietowych systemów obrony przeciwlotniczej.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *