Atak na pieniądze Polaków. Kolejne oszustwo z ORLEN w tle!

Przestępcy znaleźli kolejny sposób, by kraść pieniądze Polaków. Wystarczy, że korzystasz z wyszukiwarki Google.

Korzystacie z wyszukiwarki Google? Głupie pytanie – jasne, że tak. Ale w takim razie możecie paść ofiarą nowego oszustwa, które wykrył Zespół Reagowania na Incydent Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego.

Nowe oszustwo. Grupa Orlen w tle

Przestępcy przygotowali nową kampanię, do której wykorzystują mechanizm reklam Google. Użytkownikom wyszukującym haseł związanych z inwestowaniem wyświetlają się linki odsyłające do stron internetowych oferujących fałszywe inwestycje. Wspomniane witryny podszywają się pod Grupę Orlen i proponują szybki zarobek dzięki handlowi paliwami kopalnymi, w tym gazem i ropą.

Oczywiście wspomniana strona jest fałszywa i nie ma nic wspólnego ani z Orlenem, ani z żadną inną instytucją państwową. Jej jedyny cel to wyłudzenie danych osobowych, które następnie mogą zostać wykorzystane przez przestępców do kradzieży naszych pieniędzy oraz przy kolejnych próbach wyłudzenia.

Jak nie dać się nabrać? Przede wszystkim zachowując zdrowy rozsądek i podchodząc z odpowiednią dozą nieufności do każdej, strony, oferującej nam łatwe i szybkie pieniądze, nawet jeśli posługuje się ona logo znanej firmy lub instytucji.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowa aktualizacja Windows 11 obniża wydajność dysków SSD

Windows 11 22H2 Moment 2 miał wprowadzać szereg nowych funkcji, które ułatwiają korzystanie z systemu. Okazuje się, że aktualizacja w niektórych przypadkach może znacząco obniżać wydajność dysków SSD.

Bezpieczeństwo

Rosja przygotowuje nowy cyberatak. Polska w czołówce zagrożonych krajów

Microsoft opublikował raport związany z działaniami rosyjskich hakerów w cyberprzestrzeni, z którego wynika, że trwają przygotowania do kolejnej fali. Szczegółowy dokument opisuje między innymi trendy w technologii oraz dotychczasowe częste cele, a tutaj Polska znajduje się w ścisłej czołówce.

Inne

Twój e-PIT – jak łatwo rozliczyć podatek przez internet?

Jak rozliczyć podatek przez internet przy użyciu usługi Twój e-PIT? Jak zalogować się do e-Urzędu Skarbowego i uzyskać podgląd naszej wstępnie wypełnionej deklaracji podatkowej? Jeśli zastanawiasz się jak tego dokonać, zapraszamy do lektury poradnika, w którym krok po kroku omawiamy kluczowe funkcje e-PIT-u.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *