Atak na pieniądze Polaków. Kolejne oszustwo z ORLEN w tle!

Przestępcy znaleźli kolejny sposób, by kraść pieniądze Polaków. Wystarczy, że korzystasz z wyszukiwarki Google.

Korzystacie z wyszukiwarki Google? Głupie pytanie – jasne, że tak. Ale w takim razie możecie paść ofiarą nowego oszustwa, które wykrył Zespół Reagowania na Incydent Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego.

Nowe oszustwo. Grupa Orlen w tle

Przestępcy przygotowali nową kampanię, do której wykorzystują mechanizm reklam Google. Użytkownikom wyszukującym haseł związanych z inwestowaniem wyświetlają się linki odsyłające do stron internetowych oferujących fałszywe inwestycje. Wspomniane witryny podszywają się pod Grupę Orlen i proponują szybki zarobek dzięki handlowi paliwami kopalnymi, w tym gazem i ropą.

Oczywiście wspomniana strona jest fałszywa i nie ma nic wspólnego ani z Orlenem, ani z żadną inną instytucją państwową. Jej jedyny cel to wyłudzenie danych osobowych, które następnie mogą zostać wykorzystane przez przestępców do kradzieży naszych pieniędzy oraz przy kolejnych próbach wyłudzenia.

Jak nie dać się nabrać? Przede wszystkim zachowując zdrowy rozsądek i podchodząc z odpowiednią dozą nieufności do każdej, strony, oferującej nam łatwe i szybkie pieniądze, nawet jeśli posługuje się ona logo znanej firmy lub instytucji.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Poradnik: Zabezpiecz swój dom – masz w nim masę urządzeń podatnych na ataki cyberprzestępców

Polacy mają w swoich gospodarstwach domowych coraz więcej urządzeń elektronicznych podłączonych do internetu. Choć wciąż mówimy o kilkunastu lub kilkudziesięciu sprzętach – a nie kilkuset, jak to przewidywano w pewnych badaniach – niekwestionowanie zauważalny jest wzrost ich liczby. Z tego względu należy podjąć wszelkie kroki, by zabezpieczyć swoją domową sieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *