Atak na pieniądze Polaków. Kolejne oszustwo z ORLEN w tle!

Przestępcy znaleźli kolejny sposób, by kraść pieniądze Polaków. Wystarczy, że korzystasz z wyszukiwarki Google.

Korzystacie z wyszukiwarki Google? Głupie pytanie – jasne, że tak. Ale w takim razie możecie paść ofiarą nowego oszustwa, które wykrył Zespół Reagowania na Incydent Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego.

Nowe oszustwo. Grupa Orlen w tle

Przestępcy przygotowali nową kampanię, do której wykorzystują mechanizm reklam Google. Użytkownikom wyszukującym haseł związanych z inwestowaniem wyświetlają się linki odsyłające do stron internetowych oferujących fałszywe inwestycje. Wspomniane witryny podszywają się pod Grupę Orlen i proponują szybki zarobek dzięki handlowi paliwami kopalnymi, w tym gazem i ropą.

Oczywiście wspomniana strona jest fałszywa i nie ma nic wspólnego ani z Orlenem, ani z żadną inną instytucją państwową. Jej jedyny cel to wyłudzenie danych osobowych, które następnie mogą zostać wykorzystane przez przestępców do kradzieży naszych pieniędzy oraz przy kolejnych próbach wyłudzenia.

Jak nie dać się nabrać? Przede wszystkim zachowując zdrowy rozsądek i podchodząc z odpowiednią dozą nieufności do każdej, strony, oferującej nam łatwe i szybkie pieniądze, nawet jeśli posługuje się ona logo znanej firmy lub instytucji.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.