Atak na pieniądze Polaków. Kolejne oszustwo z ORLEN w tle!

Przestępcy znaleźli kolejny sposób, by kraść pieniądze Polaków. Wystarczy, że korzystasz z wyszukiwarki Google.

Korzystacie z wyszukiwarki Google? Głupie pytanie – jasne, że tak. Ale w takim razie możecie paść ofiarą nowego oszustwa, które wykrył Zespół Reagowania na Incydent Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego.

Nowe oszustwo. Grupa Orlen w tle

Przestępcy przygotowali nową kampanię, do której wykorzystują mechanizm reklam Google. Użytkownikom wyszukującym haseł związanych z inwestowaniem wyświetlają się linki odsyłające do stron internetowych oferujących fałszywe inwestycje. Wspomniane witryny podszywają się pod Grupę Orlen i proponują szybki zarobek dzięki handlowi paliwami kopalnymi, w tym gazem i ropą.

Oczywiście wspomniana strona jest fałszywa i nie ma nic wspólnego ani z Orlenem, ani z żadną inną instytucją państwową. Jej jedyny cel to wyłudzenie danych osobowych, które następnie mogą zostać wykorzystane przez przestępców do kradzieży naszych pieniędzy oraz przy kolejnych próbach wyłudzenia.

Jak nie dać się nabrać? Przede wszystkim zachowując zdrowy rozsądek i podchodząc z odpowiednią dozą nieufności do każdej, strony, oferującej nam łatwe i szybkie pieniądze, nawet jeśli posługuje się ona logo znanej firmy lub instytucji.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Zalecana pilna aktualizacja Google Chrome z powodu wykrytej luki 0-day

Google Chrome wymaga natychmiastowej aktualizacji w związku z odkryciem kolejnej luki 0-day. Najnowsza aktualizacja przeglądarki zawiera poprawki, w tym kluczową łatkę dla luki oznaczonej jako CVE-2023-6345, której wykorzystywanie zostało zaobserwowane w praktyce przez atakujących.

Bezpieczeństwo

Za sprawą ataku ransomware wyciekły medyczne dane Polaków

Do internetu wyciekły wyniki badań medycznych wykonanych przez ostatnie kilka lat w jednej z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów medycznych, firmy ALAB. Wyciek danych jest wynikiem ataku grupy ransomware, a dane uważane są za próbkę.

Oprogramowanie

WordPress 6.4: Nowe funkcje, ulepszenia i zmiany

WordPress 6.4 to najnowsza wersja popularnego systemu zarządzania treścią, który oferuje wiele nowych funkcji, ulepszeń i zmian. Ta aktualizacja, która została zaplanowana na 7 listopada 2023 roku, wprowadza wiele interesujących nowości, które warto poznać. Poniżej przedstawiam szczegółowy artykuł na temat nowej wersji WordPress 6.4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *