Atak na pieniądze Polaków. Kolejne oszustwo z ORLEN w tle!

Przestępcy znaleźli kolejny sposób, by kraść pieniądze Polaków. Wystarczy, że korzystasz z wyszukiwarki Google.

Korzystacie z wyszukiwarki Google? Głupie pytanie – jasne, że tak. Ale w takim razie możecie paść ofiarą nowego oszustwa, które wykrył Zespół Reagowania na Incydent Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego.

Nowe oszustwo. Grupa Orlen w tle

Przestępcy przygotowali nową kampanię, do której wykorzystują mechanizm reklam Google. Użytkownikom wyszukującym haseł związanych z inwestowaniem wyświetlają się linki odsyłające do stron internetowych oferujących fałszywe inwestycje. Wspomniane witryny podszywają się pod Grupę Orlen i proponują szybki zarobek dzięki handlowi paliwami kopalnymi, w tym gazem i ropą.

Oczywiście wspomniana strona jest fałszywa i nie ma nic wspólnego ani z Orlenem, ani z żadną inną instytucją państwową. Jej jedyny cel to wyłudzenie danych osobowych, które następnie mogą zostać wykorzystane przez przestępców do kradzieży naszych pieniędzy oraz przy kolejnych próbach wyłudzenia.

Jak nie dać się nabrać? Przede wszystkim zachowując zdrowy rozsądek i podchodząc z odpowiednią dozą nieufności do każdej, strony, oferującej nam łatwe i szybkie pieniądze, nawet jeśli posługuje się ona logo znanej firmy lub instytucji.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Nauka

GPT-5 będzie „na poziomie osoby z doktoratem”? OpenAI zachwala nowy model

Model GPT-5 może w pewnych konkretnych zadaniach wykazywać się „inteligencją” na poziomie doktora nauk. Tak przynajmniej wynika z deklaracji ze strony OpenAI. Firma traktuje swoje kolejne modele sztucznej inteligencji jako przykład rozwoju podobny do tego, który ma miejsce w przypadku nauki w szkole i na uczelni.

Bezpieczeństwo

Komunikat CSIRT KNF. Atak na użytkowników telefonów iPhone

CSIRT KNF ostrzega użytkowników iPhone’ów z aktywną obsługą wiadomości iMessage przed trwającą kampanią phishingową. Oszuści wykorzystują nośny wątek “nieodebranej paczki”, by zachęcić do kliknięcia linku. W ten sposób można trafić na fałszywą stronę InPostu, gdzie wyłudzane są dane.

Sprzęt

Komputery Copilot+ już oficjalnie dostępne w sprzedaży

Zgodnie z planami, dzisiaj laptopy Copilot+ wkraczają na rynek. Rozpoczyna się w ten sposób nowy rozdział w technologii, gdyż nie tylko mamy nową kategorię produktów, ale także nowego gracza na rynku pecetów – Qualcomm. A producent podobno działa nad kolejnymi Snapdragonami, których cena ma być tak przystępna, że urządzenia Copilot+ trafią pod strzechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *