Banki planują przerwy. Sprawdź, czy też będziesz miał problemy

Banki planują przerwy w działaniu części usług w nocy z 3 na 4 grudnia. Poniżej prezentujemy dokładne godziny planowanych prac w poszczególnych bankach.

Kilka banków działających w Polsce wydało komunikaty, zgodnie z którymi możemy spodziewać się przerw w działaniu części usług w nocy z 3 na 4 grudnia. Zebraliśmy w jednym miejscu szczegóły na temat planowanych prac.

PKO Bank Polski

Zgodnie z komunikatem, który udostępnił PKO Bank Polski, w związku z planowanymi pracami serwisowymi od piątku 3.12 od godziny 21:00 do soboty 4.12 do godziny 03:00, klienci nie będą mogli skorzystać z takich usług jak Profil Zaufany, e-Podpis i ePUAP. Bankowość elektroniczna i karty płatnicze będą działać bez zmian.

Santander Bank Polska

Klienci Santander Bank Polska będą mierzyć się z nieco bardziej dotkliwymi problemami. O ile działać będą karty i bankomaty, o tyle problemy dotkną aplikacji mobilnej, bankowości internetowej, przelewów natychmiastowych, usługi BLIK, a także płatności w przebiegach internetowych (Przelew 24). Prace będą trwać od 23:59 3 grudnia do 05:00 4 grudnia.

Getin Bank

Komunikat udostępniony przez Getin Bank jest nieco mniej szczegółowy. Dowiadujemy się z niego, że od 4 grudnia od godziny 23:30, do 5 grudnia 07:00 nie będzie można zalogować się do bankowości mobilnej i internetowej.

BNP Paribas

Z komunikatu udostępnionego przez bank BNP Paribas wynika, że klientom dokuczać może wydłużony czas ładowania serwisu bankowości internetowej. Problem może występować 4 grudnia od godziny 00:00 do godziny 06:00.

Bank Pocztowy

Klienci Banku Pocztowego będą odczuwać trudności od 3 grudnia od godziny 22:00 do (maksymalnie) 4 grudnia, do godziny 04:00. Przerwa będzie dotyczyć takich usług jak bankowość internetowa Pocztowy24 i bankowość mobilna Pocztowy, bankowość telefoniczna, składanie wniosków o otwarcie niektórych rodzajów kont, a także obsługi produktów i wpłat i wypłat w placówkach Poczty Polskiej.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *