Blackmagic wypuszcza imponującą aplikację aparatu. Poznaj Blackmagic Camera!

Blackmagic Design to firma znana z produkcji wysokiej jakości kamer filmowych oraz oprogramowania do edycji wideo DaVinci Resolve. Producent postanowił rozszerzyć asortyment, a do sklepu Google Play trafiła właśnie imponująca aplikacja aparatu.

Nowa aplikacja aparatu Blackmagic

Aplikacja Blackmagic Camera jest wyposażona w zaawansowane funkcje, które do tej pory były dostępne głównie w profesjonalnych kamerach filmowych. Użytkownicy mogą korzystać z takich narzędzi jak histogramy, mierniki audio, asystent ostrości, ramki pomocnicze oraz konfigurowalny wizjer.

Aplikacja pozwala na nagrywanie wideo w rozdzielczości do 8K na kompatybilnych urządzeniach. Oprogramowanie oferuje pełną kontrolę nad parametrami takimi jak prędkość migawki, ISO, balans bieli, odcień oraz trójwymiarowe tablice LUT (Look-Up Tables).

Oprogramowanie wspiera wszystkie czujniki i obiektywy. Apka umożliwia nagrywanie w kodeku H.265 z przestrzenią kolorów Rec.709 lub HLG10. Aplikacja integruje się również z DaVinci Resolve, co pozwala na bezpośrednie przesyłanie materiału wideo do określonego projektu w chmurze Blackmagic Cloud Storage. Dzięki temu użytkownicy mogą szybko i łatwo przenosić swoje nagrania do studia lub newsroomu.

Lista smartfonów może rozczarować

Obecnie aplikacja Blackmagic Camera jest dostępna tylko na wybranych modelach smartfonów. W chwili publikacji artykułu firma potwierdziła kompatybilność z następującymi urządzeniami:

  • telefony z systemem Android 13 lub nowszą wersją;
  • Samsung Galaxy S23, S23FE, S23+, S23 Ultra;
  • Samsung Galaxy S24, S24+, S24 Ultra;
  • Google Pixel 7, 7a, 7 Pro, 8, 8 Pro.

Lista ta może ulec zmianie, dlatego warto odwiedzić stronę producenta i sprawdzić, czy kompatybilność nie została rozszerzona, lub sprawdzić w Google Play, czy na naszym urządzeniu możliwa jest instalacja tego oprogramowania.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Powstanie Centrum Cyberbezpieczeństwa NASK. Ujawniono szczegóły

Powstanie Centrum Cyberbezpieczeństwa NASK, które będzie skupiać specjalistyczne centra, ośrodki i laboratoria, by wzmocnić krajowy system cyberbezpieczeństwa. Ma też wesprzeć działający już CSIRT NASK. Projekt zaplanowano do końca 2029 roku, jego wartość to 310 mln złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *