Chcesz wspomóc Anonymous? Uwaga na maile z prośbą o wpłaty! Oni nie zbierają datków!

Prawdziwego członka Anonymous poznamy po tym, że ten nie będzie prosił o pieniądze!

Anonymous, czyli zdecentralizowana grupa hakerska już wielokrotnie powtarzała, że za swoje działania nie bierze żadnych pieniędzy. Mimo to oszuści żerują na niewiedzy internautów, rozsyłając do nich maile z prośbą o wpłaty na potrzeby dalszych ataków hakerskich wspierających Ukrainę.

Anonymous, czyli zdecentralizowana grupa hakerska wypowiedziała krajowi rządzonemu przez Władimira Putina swoją własną cyberwojnę, choć przy okazji kolejnych ataków muszą też mierzyć się z dezinformacją — czasem publikując nawet komunikat po polsku, zwłaszcza wtedy, gdy szerzyła się informacja o rzekomym wyczyszczeniu kont bankowych.

Jak zawsze w obliczu tak emocjonalnych wydarzeń, znajdzie się ktoś, kto chce wyłudzać dane lub pieniądze. Tym razem oszuści robią to poprzez maile, w których podają się za członków Anonymous. W przesłanym mailu czytamy, że grupa chce jak najszybciej przeprowadzić kolejną akcję, ale do tego potrzebne są donacje.

Z racji, że Anonymous są, cóż, anonimowi, dowolna osoba w sieci może się podawać za jednego z członków i w ten sposób wymyślać przeróżne nieprawdziwe historie. Prawdziwego członka Anonymous poznamy jednak po tym, że ten nie będzie prosił o pieniądze — hakerzy swoje działania wykonują całkowicie bezpłatnie, a ich misją jest walka m.in. o prawa człowieka i pokój na świecie.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

IYPS – Czy Twoje hasło jest bezpieczne? Aplikacja, która sprawdza bezpieczeństwo haseł

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej aspektów naszego życia przenosi się do sieci, bezpieczeństwo online staje się priorytetem. Jednym z najważniejszych elementów tego bezpieczeństwa są silne i unikalne hasła. Ale jak sprawdzić, czy nasze hasła są rzeczywiście bezpieczne? Z pomocą przychodzi aplikacja IYPS – Is Your Password Secure?

Sprzęt

RTX 5090 z rekordową przepustowością pamięci

Według najnowszych doniesień Nvidia wybrała pamięć GDDR7 firmy Samsung jako preferowaną pamięć dla nadchodzącej serii kart graficznych GeForce RTX 50 “Blackwell”. Choć nie ma oficjalnego potwierdzenia, przeciek głosi, że ma być ona wykorzystana w produktach, które wejdą na rynek w 2025 roku.

Oprogramowanie

Oficjalnie wydano jądro Linux 6.12. Oto nowości

W tej wersji wprowadzono obsługę „PREEMPT_RT” w czasie rzeczywistym, nowy harmonogram o nazwie sched_ext oraz komunikaty alarmowe DRM w postaci kodów QR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *