Rosja publikuje listę adresów IP, domen atakujących jej infrastrukturę. Na liście oczywiście adresy FBI i CIA

W miarę eskalacji trwającego konfliktu rosyjsko-ukraińskiego rząd rosyjski opublikował w czwartek ogromną listę zawierającą 17 576 adresów IP i 166 domen, które według niego stoją za serią rozproszonych ataków typu „odmowa usługi” (DDoS) wymierzonych w jego infrastrukturę krajową .

Niektóre z zauważalnych domen w wykazie opublikowanym przez rosyjskie Narodowe Centrum Koordynacji Incydentów Komputerowych (NCCCI) obejmowały amerykańskie Federalne Biuro Śledcze (FBI), Centralną Agencję Wywiadowczą (CIA) oraz strony internetowe kilku publikacji medialnych, takich jak USA Today, 24News.ge, megatv.ge i ukraiński magazyn Korrespondent.

W ramach swoich zaleceń dotyczących przeciwdziałania atakom DDoS agencja nakłania organizacje do odgradzania urządzeń sieciowych, włączania logowania, zmiany haseł powiązanych z kluczowymi elementami infrastruktury, wyłączania automatycznych aktualizacji oprogramowania, wyłączania wtyczek firm trzecich na stronach internetowych, egzekwowania kopii zapasowych danych, i uważania na ataki phishingowe.

„Używaj rosyjskich serwerów DNS. Korzystaj z firmowych serwerów DNS i/lub serwerów DNS operatora telekomunikacyjnego, aby zapobiec przekierowywaniu użytkowników organizacji do szkodliwych zasobów lub innej złośliwej aktywności” – dodaje NCCCI.

Jeśli strefa DNS Twojej organizacji [jest] obsługiwana przez zagranicznego operatora telekomunikacyjnego, przenieś ją do przestrzeni informacyjnej Federacji Rosyjskiej”.

Według globalnego organu nadzorującego dostęp do Internetu NetBlocks , Rosja nałożyła znaczne ograniczenia na dostęp do Facebooka w tym kraju, mimo że w różnych częściach Ukrainy, takich jak Mariupol i Sumy, odnotowano powszechne przerwy w dostępie do Internetu.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.