Chrome100 w kanale stabilnym! Zmiany w ciasteczkach oraz obsłudze kilku ekranów

Chrome właśnie dotarło do wersji 100 w kanale stabilnym. Zmian jest wiele, zarówno takich związanych z wyświetlaniem, jak i funkcjami przeglądarki.

Przede wszystkim Chrome 100 to nowości w zakresie zarządzania ciasteczkami – od teraz atrybuty domen będą mogły być ustawione jako pusta linia. To zmiana ważna o tyle, że Chrome tym samym będzie lepiej współdziałało z Safari i Firefoksem, które już mają tę funkcję. Do tego dochodzi też API, dzięki któremu lepiej będziemy zarządzać kilkoma ekranami przeglądarki. Pojawi się zatem więcej informacji na temat drugiego ekranu.

Google podaje, że dla przykładu będzie można uruchomić pokaz slajdów na projektorze, a notatki na laptopie, pokazywać duże arkusze na kilku monitorach czy np. osobne okna z paletą w pracy kreatywnej na odrębnym ekranie. Na koniec pozostaje m.in. Digital Goods API, które pozwala na akceptowanie cyfrowych zakupów podczas korzystania ze Sklepu Play.

Jeśli chodzi o Chrome dla Windows, to dostała ona funkcję eksperymentalną, której włączenie powoduje dodanie na pasku bocznym okienka z wyszukiwarką Google. Google ostatnio pochwaliło się też wydajnością przeglądarki w macOS – Chrome ma być szybsze od Safari, z racji na to, że uzyskuje o 7 proc. lepsze wyniki niż obecne wydanie przeglądarki Apple.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *