Anonymous przechwycili rozkaz rosyjskiego generała. Jest wstrząsający

W mediach społecznościowych kolektywu Anonymous pojawiła się informacja o tym, że hakerzy przechwycili dokument wydany przez ministerstwo obrony Federacji Rosyjskiej. Wynika z niego, że zlecono przygotowanie propagandowych filmów, które w zafałszowany sposób ukazywałyby rzekomą brutalność ukraińskich żołnierzy wobec rosyjskich jeńców.

  • Rosja 24 lutego rozpoczęła zbrojną inwazję na Ukrainę i dopuszcza się zbrodni wojennych, zabijając cywilów, w tym kobiety, dzieci oraz osoby starsze
  • W związku z tym morale rosyjskich żołnierzy jest bardzo słabe i tamtejsze dowództwo szuka różnych sposobów na zmianę narracji o trwającej wojnie
  • Hakerzy z kolektywu Anonymous opublikowali wykradziony rozkaz na stworzenie materiałów wideo, które mają pokazywać w złym świetle ukraińskich żołnierzy, mających dopuszczać się nieludzkiego zachowania

W poniedziałek, 28 marca, na twitterowym profilu Anonymous opublikowano post z zeskanowanym dokumentem, którego tytuł brzmi “O organizacji wydarzeń informacyjnych w internecie”, które miało być sporządzone przez rosyjskie ministerstwo obrony. Jest w nich zawarte polecenie stworzenia przerobionych nagrań, na których ukraińscy żołnierze mają szydzić z Rosjan wziętych do niewoli. W zaleceniach można także przeczytać, że należy oskarżać ukraińską armię o naruszenie konwencji genewskiej.

Przechwycone przez hakerów pismo ma na celu podniesienie morale rosyjskiej armii, żeby ich żołnierze nie poddawali się dobrowolnie obrońcom Ukrainy albo nie uciekali, pozostawiając sprzęt na polu walki. Rosjanie chcą tym pokazać swojemu wojsku, że rozpoczęcie wojny było słuszne i należy dalej walczyć z wymyślonym przez nich wrogiem.

Rozkazuję: Opracować i rozpowszechnić serię materiałów wideo demonstrujących nieludzkie zachowanie personelu wojskowego sił zbrojnych Ukrainy i formacji nacjonalistycznych na terytorium Ukrainy w stosunku do jeńców, którzy wyrazili dobrowolną chęć poddania się

 napisano w rosyjskim dokumencie.

Dmitrij Bułhakow – podpis tego człowieka widnieje na dokumencie

W ostatnich dniach w internecie pojawiło się kontrowersyjne wideo, na którym ukraińscy żołnierze mieli rzekomo strzelać w kolana rosyjskim jeńcom wojennym. Jednak niektórzy komentatorzy ostrzegają, żeby podejść do tego z dystansem i uważają, że jest to rosyjska propaganda. Z kolei doradca prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowycz zapowiedział, że będzie w tej sprawie wszczęte śledztwo.

Brutalne wideo rzeczywiście nie pasowałoby do komunikatów, które wystosowywali Ukraińcy, zachęcając Rosjan do rezygnacji z walki i kontynuacji uczestnictwa w krwawej wojnie. Ponadto pojawiały się także filmy wideo, na których ukraińscy cywile częstują jedzeniem i gorącymi napojami rosyjskich żołnierzy, którzy postanowili się poddać. Strona ukraińska ma też łagodnie traktować rosyjskich jeńców.

Podpis wiceministra obrony. Nadal nie wiadomo, co dzieje się z Szojgu

Na dokumencie widać, że miał być wydany w poniedziałek, 21 marca, a na dole widnieje podpis wiceministra obrony Federacji Rosyjskiej, generała Dmitrija Bułhakowa. Ma on zastępować nieobecnego od jakiegoś czasu Siergieja Szojgu.

Ten fakt może podsycić spekulacje na temat tajemniczego zniknięcia z przestrzeni publicznej głównego dowódcy sił rosyjskich, który po raz ostatni był widziany w mediach na początku marca.

Rosyjskie władze podały informację, że w ostatnich dniach Szojgu miał przejść zawał serca i powoli dochodzi do zdrowia. Jednak jest to tylko wersja strony rosyjskiej, którą trudno jest zweryfikować.

Minister obrony Rosji Szojgu i Władimir Putin
Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Militaria

Wyrzutnie rakietowe HIMARS już w Ukrainie. Zobacz je w akcji!

Jak poinformował ukraiński rząd, pierwsze systemy artylerii rakietowej HIMARS są już w rękach ukraińskich żołnierzy. Broń trafiła tam w ramach pomocy wojskowej Stanów Zjednoczonych i w sieci pojawiło się już nagranie rzekomo prezentujące je w akcji.

Mobilne

Aplikacje, które pomogą uniknąć mandatu podczas wakacji. Poznaj je!

Zbliżające się wakacje wiążą się z wyjazdami, a wiele osób decyduje się na podróż własnym autem. Warto jednak mieć na uwadzę, że rok 2022 stoi pod znakiem podwyżek i dotyczy to również kar za przekroczenie prędkości na polskich drogach. O “mandatach grozy” z pewnością usłyszymy tego lata wielokrotnie, a dzięki tym aplikacjom kierowcy z wyprzedzeniem dostaną informację o najbliższych fotoradarach.

Oprogramowanie

W jakim stopniu przeglądarki są dziś zgodne ze standardem HTML?

Dyskusje na temat zgodności przeglądarek z HTML5 całkowicie ucichły. Wróciliśmy do sytuacji sprzed dwóch dekad, gdy rozpatrywano jedynie zgodność stron z przeglądarką, a nie standardem. Czyżby wszyscy byli już zgodni z HTML5?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.