Francja: policja będzie mogła ~hackować telefony i samochody. W grę wchodzi nagrywanie dźwięku, obrazu oraz pobieranie geolokalizacji.

Wg Le Monde w zasadzie zapadła decyzja o nadaniu pewnych nowych możliwości policji:

Francuska policja będzie mieć możliwość szpiegowania podejrzanych poprzez zdalne aktywowanie kamery, mikrofonu i GPS swoich telefonach i innych urządzeniach.

Cóż to za „inne urządzenia”? Np. inteligentne samochody.

Na (marne) pocieszenie trzeba dodać, że tego typu inwigilację będzie można stosować tylko w przypadku osób podejrzanych o poważniejsze przestępstwa, a podsłuchiwać nie będzie można przedstawicieli „wrażliwych zawodów” np. lekarzy, dziennikarzy prawników, sędziów czy posłów.

Na koniec mała uwaga: terminu „~hackować” użyliśmy z tyldą, bo nie do końca wiadomo jak np. będzie wyglądała operacja zdalnego dostępu do kamery/mikrofonu przestępcy. Oczywistym jest to, że nie będzie on w żaden sposób ostrzeżony przed taką operacją, z innej strony można sobie potencjalnie wyobrazić sytuację, gdy policja kontaktuje się z producentem samochodu, aby bez żadnego hackowania przekazał dostęp do obrazu z kamer.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Sprzęt

Standard Wi-Fi 7 oficjalnie zatwierdzony

Wi-Fi 7 to najnowszy standard łączności bezprzewodowej, który został oficjalnie zatwierdzony i jest gotowy do wdrożenia. Oficjalna specyfikacja tego standardu została ogłoszona na targach CES 2024, co oznacza, że producenci urządzeń mogą teraz rozpocząć proces certyfikacji swoich produktów.

Linux

Linux Kernel 6.7: Nowa Era Innowacji

Linux Kernel 6.7 został oficjalnie wydany, wprowadzając szereg nowych funkcji i ulepszeń. Ten najnowszy stabilny kernel Linuxa z pewnością zasługuje na uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *