Google Chrome dostanie nowe menu dodatków – ze skrótem do uprawnień

Google Chrome pozwoli użytkownikom szybciej kontrolować uprawnienia rozszerzeń, a to dzięki przeprojektowanemu menu dodatków. W testowej wersji przeglądarki już teraz można włączyć skrót na pasku, który pozwala szybko dotrzeć do ustawień dostępu.

Skrót do listy rozszerzeń z poziomu górnego paska nie jest niczym nowym, ale zmiana dotyczy jego zawartości. Jak podaje Techdows, w Google Chrome Canary 100 trwają testy przeprojektowanego widoku, który oprócz samych nazw dodatków daje szybki dostęp do listy ich uprawnień. W ten sposób da się szybko sprawdzić, czy dane rozszerzenie może odczytywać i zapisywać dane dotyczące stron internetowych.

Nową opcję trzeba włączyć w menu ustawień eksperymentalnych. By to zrobić, na pasku adresu należy wpisać chrome://flags, a następnie odszukać wpis Extensions Menu Access Controll. Po zmianie ustawienia na Enabled, konieczne będzie jeszcze ponowne uruchomienie Chrome’a, by zmiany zostały aktywowane. Analogicznie można je również cofnąć w przyszłości.

Zakładka z nowymi uprawnieniami dodatków

Po włączeniu zmienia się menu dodatków, które można niezmiennie znaleźć obok paska adresu. Użytkownik Chrome’a może tu teraz sprawdzić i zmienić ustawienia prywatności, dzięki którym dany dodatek będzie mógł odczytywać dane tylko z wybranej lub wszystkich stron internetowych. Zmiana już na tym etapie wydaje się być dopracowana, więc trafi zapewne do stabilnego Chrome’a w jednej z najbliższych aktualizacji, bez opóźnień.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Czy unijne regulacje DORA i NIS2 zwiększą bezpieczeństwo sieci?

Średnio już 4,45 milionów dolarów wynoszą koszty neutralizacji skutków incydentu naruszenia bezpieczeństwa danych w firmach1. W ostatnich latach cyberprzestępcy coraz częściej prowadzą tzw. ataki na łańcuch dostaw, w których wprowadzenie złośliwego kodu do produktu jednej firmy lub włamanie do jej cyfrowych systemów może dotknąć setki, a nawet tysiące jej partnerów i podwykonawców. O tym, że problem jest poważny, świadczą najnowsze regulacje wprowadzane na całym świecie: w Wielkiej Brytanii, USA, Chinach czy Unii Europejskiej (NIS2 i DORA), które mają zwiększać bezpieczeństwo klientów i dostawców.

Bezpieczeństwo

Luka w chipach Apple. Eksperci opracowali atak typu GoFetch

Eksperci z kilku uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych połączyli siły podczas pracy nad wyodrębnianiem sekretów kryptograficznych z komputerów Apple z procesorami ARM M1 i M2. Atak nazwano “GoFetch Attack”.

Sprzęt

Ukończono montaż nowego superkomputera ,,Helios”. To numer 1 w Polsce

Superkomputer Helios to system zainstalowany w ACK Cyfronet AGH, a powstały w wyniku prac realizowanych w koordynowanym przez Cyfronet projekcie Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC – EuroHPC PL. Superkomputer został zbudowany według projektu Cyfronetu przez Hewlett-Packard Enterprise w oparciu o platformę HPE Cray EX4000 i składa się z trzech partycji obliczeniowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *