Google Chrome dostanie nowe menu dodatków – ze skrótem do uprawnień

Google Chrome pozwoli użytkownikom szybciej kontrolować uprawnienia rozszerzeń, a to dzięki przeprojektowanemu menu dodatków. W testowej wersji przeglądarki już teraz można włączyć skrót na pasku, który pozwala szybko dotrzeć do ustawień dostępu.

Skrót do listy rozszerzeń z poziomu górnego paska nie jest niczym nowym, ale zmiana dotyczy jego zawartości. Jak podaje Techdows, w Google Chrome Canary 100 trwają testy przeprojektowanego widoku, który oprócz samych nazw dodatków daje szybki dostęp do listy ich uprawnień. W ten sposób da się szybko sprawdzić, czy dane rozszerzenie może odczytywać i zapisywać dane dotyczące stron internetowych.

Nową opcję trzeba włączyć w menu ustawień eksperymentalnych. By to zrobić, na pasku adresu należy wpisać chrome://flags, a następnie odszukać wpis Extensions Menu Access Controll. Po zmianie ustawienia na Enabled, konieczne będzie jeszcze ponowne uruchomienie Chrome’a, by zmiany zostały aktywowane. Analogicznie można je również cofnąć w przyszłości.

Zakładka z nowymi uprawnieniami dodatków

Po włączeniu zmienia się menu dodatków, które można niezmiennie znaleźć obok paska adresu. Użytkownik Chrome’a może tu teraz sprawdzić i zmienić ustawienia prywatności, dzięki którym dany dodatek będzie mógł odczytywać dane tylko z wybranej lub wszystkich stron internetowych. Zmiana już na tym etapie wydaje się być dopracowana, więc trafi zapewne do stabilnego Chrome’a w jednej z najbliższych aktualizacji, bez opóźnień.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Zalecana pilna aktualizacja Google Chrome z powodu wykrytej luki 0-day

Google Chrome wymaga natychmiastowej aktualizacji w związku z odkryciem kolejnej luki 0-day. Najnowsza aktualizacja przeglądarki zawiera poprawki, w tym kluczową łatkę dla luki oznaczonej jako CVE-2023-6345, której wykorzystywanie zostało zaobserwowane w praktyce przez atakujących.

Bezpieczeństwo

Za sprawą ataku ransomware wyciekły medyczne dane Polaków

Do internetu wyciekły wyniki badań medycznych wykonanych przez ostatnie kilka lat w jednej z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów medycznych, firmy ALAB. Wyciek danych jest wynikiem ataku grupy ransomware, a dane uważane są za próbkę.

Oprogramowanie

WordPress 6.4: Nowe funkcje, ulepszenia i zmiany

WordPress 6.4 to najnowsza wersja popularnego systemu zarządzania treścią, który oferuje wiele nowych funkcji, ulepszeń i zmian. Ta aktualizacja, która została zaplanowana na 7 listopada 2023 roku, wprowadza wiele interesujących nowości, które warto poznać. Poniżej przedstawiam szczegółowy artykuł na temat nowej wersji WordPress 6.4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *