Google Chrome dostanie nowe menu dodatków – ze skrótem do uprawnień

Google Chrome pozwoli użytkownikom szybciej kontrolować uprawnienia rozszerzeń, a to dzięki przeprojektowanemu menu dodatków. W testowej wersji przeglądarki już teraz można włączyć skrót na pasku, który pozwala szybko dotrzeć do ustawień dostępu.

Skrót do listy rozszerzeń z poziomu górnego paska nie jest niczym nowym, ale zmiana dotyczy jego zawartości. Jak podaje Techdows, w Google Chrome Canary 100 trwają testy przeprojektowanego widoku, który oprócz samych nazw dodatków daje szybki dostęp do listy ich uprawnień. W ten sposób da się szybko sprawdzić, czy dane rozszerzenie może odczytywać i zapisywać dane dotyczące stron internetowych.

Nową opcję trzeba włączyć w menu ustawień eksperymentalnych. By to zrobić, na pasku adresu należy wpisać chrome://flags, a następnie odszukać wpis Extensions Menu Access Controll. Po zmianie ustawienia na Enabled, konieczne będzie jeszcze ponowne uruchomienie Chrome’a, by zmiany zostały aktywowane. Analogicznie można je również cofnąć w przyszłości.

Zakładka z nowymi uprawnieniami dodatków

Po włączeniu zmienia się menu dodatków, które można niezmiennie znaleźć obok paska adresu. Użytkownik Chrome’a może tu teraz sprawdzić i zmienić ustawienia prywatności, dzięki którym dany dodatek będzie mógł odczytywać dane tylko z wybranej lub wszystkich stron internetowych. Zmiana już na tym etapie wydaje się być dopracowana, więc trafi zapewne do stabilnego Chrome’a w jednej z najbliższych aktualizacji, bez opóźnień.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.