Google Pixel 7 i Google Pixel 7 Pro. Znamy już wszystkie szczegóły. Warto czekać!

Google to nie tylko największa firma technologiczna znana z zarządzania najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie. Gigant z Mountain View to również producent smartfonów Pixel, a najnowsza wersja tego urządzenia doczeka się wkrótce oficjalnej premiery. W sieci już teraz znaleźć można informacje o Pixel 7 i jego bardziej rozbudowanej wersji znanej pod nazwą Pixel 7 Pro.

Google ujawnił pierwsze informacje o Pixel 7 już w lutym 2022 r., jednak na premierę urządzenia fani smartfonów gigant musieli czekać aż do jesieni. Wydarzenie Made by Google 2022, na którym smartfon zostanie oficjalnie zaprezentowany, odbędzie się w czwartek, 6 października o godzinie 16:00 czasu polskiego. Jeśli zastanawiacie się, czego można się spodziewać po zbliżającej się konferencji Google oraz na co pozwoli Pixel 7 oraz Pixel 7 Pro, odpowiedź najdziecie poniżej.

Pixel 7 – wygląd i specyfikacja w przecieku

Podstawowa wersja smartfona Google ma mieć 6,3-calowy ekran FHD+ o częstotliwości odświeżania 90 Hz. Użytkownicy dostaną do dyspozycji 8 GB RAM-u i w zależności od ceny 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej na przechowywanie wszelkiej maści multimediów czy aplikacji. Moduł z tylnymi aparatami w Pixel 7 składał się będzie z obiektywu głównego 50 Mpix i szerokokątnego 12 Mpix. Przednia kamera ma natomiast 10,8 Mpix, a do tego pozwala na nagrywanie materiałów wideo w rozdzielczości 4K.

Akumulator smartfona będzie miał 4,7 tys. mAh, a jego ładowanie odbywać się może zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. W Google Pixel 7 zastosowano procesor Tensor 2 oraz chip zabezpieczający Titan M2. Sama konstrukcja będzie odporna na działanie wody – potwierdza to certyfikat IP68.

Google Pixel 7 Pro – większy ekran i dodatkowy aparat

Różnic pomiędzy Pixel 7 i Pixel 7 Pro jest co prawda nie wiele, ale warto je wypunktować. Chodzi przede wszystkim o:

  • większy ekran – 6,7 cala z częstotliwością odświeżania obrazu na poziomie 120 Hz;
  • ekran wykonany w technologii LTPO pozwalający na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości QHD+ (2960 × 1440);
  • dodatkowy teleobiektyw 48 Mpix z pięciokrotnym zoomem optycznym;
  • więcej pamięci RAM – 12 GB.

Google Pixel 7 i Pixel 7 Pro – cena

Na potwierdzenie tych wiadomości będziemy musieli jeszcze poczekać, podobnie jak na dokładne informacje dotyczące ceny. Przez krótki czas oferta na Pixel 7 ze 128 GB pamięci wewnętrznej była dostępna na Amazonie – smartfon Google został wyceniony tam na 599 dol., czyli ponad 2,9 tys. zł. Inne źródła sugerują, że Pixel 7 Pro (256 GB pamięci) został wyceniony na 699 dol., co w przeliczeniu na złotówki daje blisko 3,5 tys. zł.

Niestety wysoka cena dolara amerykańskiego (ostatnio była ona rekordowadziała na naszą niekorzyść, co odczuli wszyscy zainteresowani iPhone’em 14. Warto dodać, że oprócz Pixel 7 Google zaprezentuje na swojej konferencji również inne urządzenia, w tym zegarek Pixel Watch.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Powstanie Centrum Cyberbezpieczeństwa NASK. Ujawniono szczegóły

Powstanie Centrum Cyberbezpieczeństwa NASK, które będzie skupiać specjalistyczne centra, ośrodki i laboratoria, by wzmocnić krajowy system cyberbezpieczeństwa. Ma też wesprzeć działający już CSIRT NASK. Projekt zaplanowano do końca 2029 roku, jego wartość to 310 mln złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *