Google Pixel 7 i Google Pixel 7 Pro. Znamy już wszystkie szczegóły. Warto czekać!

Google to nie tylko największa firma technologiczna znana z zarządzania najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie. Gigant z Mountain View to również producent smartfonów Pixel, a najnowsza wersja tego urządzenia doczeka się wkrótce oficjalnej premiery. W sieci już teraz znaleźć można informacje o Pixel 7 i jego bardziej rozbudowanej wersji znanej pod nazwą Pixel 7 Pro.

Google ujawnił pierwsze informacje o Pixel 7 już w lutym 2022 r., jednak na premierę urządzenia fani smartfonów gigant musieli czekać aż do jesieni. Wydarzenie Made by Google 2022, na którym smartfon zostanie oficjalnie zaprezentowany, odbędzie się w czwartek, 6 października o godzinie 16:00 czasu polskiego. Jeśli zastanawiacie się, czego można się spodziewać po zbliżającej się konferencji Google oraz na co pozwoli Pixel 7 oraz Pixel 7 Pro, odpowiedź najdziecie poniżej.

Pixel 7 – wygląd i specyfikacja w przecieku

Podstawowa wersja smartfona Google ma mieć 6,3-calowy ekran FHD+ o częstotliwości odświeżania 90 Hz. Użytkownicy dostaną do dyspozycji 8 GB RAM-u i w zależności od ceny 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej na przechowywanie wszelkiej maści multimediów czy aplikacji. Moduł z tylnymi aparatami w Pixel 7 składał się będzie z obiektywu głównego 50 Mpix i szerokokątnego 12 Mpix. Przednia kamera ma natomiast 10,8 Mpix, a do tego pozwala na nagrywanie materiałów wideo w rozdzielczości 4K.

Akumulator smartfona będzie miał 4,7 tys. mAh, a jego ładowanie odbywać się może zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. W Google Pixel 7 zastosowano procesor Tensor 2 oraz chip zabezpieczający Titan M2. Sama konstrukcja będzie odporna na działanie wody – potwierdza to certyfikat IP68.

Google Pixel 7 Pro – większy ekran i dodatkowy aparat

Różnic pomiędzy Pixel 7 i Pixel 7 Pro jest co prawda nie wiele, ale warto je wypunktować. Chodzi przede wszystkim o:

  • większy ekran – 6,7 cala z częstotliwością odświeżania obrazu na poziomie 120 Hz;
  • ekran wykonany w technologii LTPO pozwalający na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości QHD+ (2960 × 1440);
  • dodatkowy teleobiektyw 48 Mpix z pięciokrotnym zoomem optycznym;
  • więcej pamięci RAM – 12 GB.

Google Pixel 7 i Pixel 7 Pro – cena

Na potwierdzenie tych wiadomości będziemy musieli jeszcze poczekać, podobnie jak na dokładne informacje dotyczące ceny. Przez krótki czas oferta na Pixel 7 ze 128 GB pamięci wewnętrznej była dostępna na Amazonie – smartfon Google został wyceniony tam na 599 dol., czyli ponad 2,9 tys. zł. Inne źródła sugerują, że Pixel 7 Pro (256 GB pamięci) został wyceniony na 699 dol., co w przeliczeniu na złotówki daje blisko 3,5 tys. zł.

Niestety wysoka cena dolara amerykańskiego (ostatnio była ona rekordowadziała na naszą niekorzyść, co odczuli wszyscy zainteresowani iPhone’em 14. Warto dodać, że oprócz Pixel 7 Google zaprezentuje na swojej konferencji również inne urządzenia, w tym zegarek Pixel Watch.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Sprzęt

Nadchodzi rewolucja w świecie procesorów

Choć przez ostatnie 11 lat w świecie produkcji procesorów zmieniło się sporo i dzięki kolejnym innowacjom w naszych komputerach i smartfonach obecnie znajdują się układy wyprodukowane w procesie klasy 5 lub 4 nm, to przez ten czas ogólne założenia dotyczące tego, jak powinien wyglądać pojedynczy tranzystor, pozostały relatywnie niezmienione. Jednak w najnowszych procesach technologicznych klasy 3 i 2 nm konieczne stało się wysłanie służącym nam przez ponad dekadę tranzystorów finFET na zasłużoną emeryturą, ponieważ nie da się ich już bardziej pomniejszać przy zachowaniu niezbędnych parametrów elektrycznych. Co dalej? W praktyce przekonamy się o tym już niedługo.

Militaria

Wojna dronów – jak działa zagłuszanie dronów? Jak namierzyć drony?

Drony. To właśnie ten sprzęt jest jednym z podstawowych wyróżników współczesnego konfliktu zbrojnego. Wojna na Ukrainie pokazuje, że drony, i to nie tylko te projektowane wyłącznie pod kątem zastosowań militarnych, stały się nieodzownym wyposażeniem współczesnego pola walki. Nigdy wcześniej w żadnym konflikcie tego typu sprzęt nie był wykorzystywany na tak szeroką skalę. Temat zagłuszania dronów i zakłócania ich pracy interesuje nie tylko walczące strony, ale też wiele osób, które po prostu nie chcą, by ktoś latał dronem nad ich posesją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *