Google wprowadza nowe zmiany w wynikach wyszukiwania

Google wprowadziło do swojej wyszukiwarki internetowej kolejne zmiany, które tym razem obejmują stronę z wynikami szukania wyświetlanymi w mobilnej wersji dla telefonów. Niewielka modyfikacja sprawia, że użytkownik Google będzie mógł lepiej zidentyfikować źródło pochodzenia informacji.

Żyjemy w czasach, gdy dezinformacja odgrywa wielką rolę w kształtowaniu poglądów. Google zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są źródła informacji prezentujące rzetelne treści. Dlatego gigant z Mountain View w mobilnej wersji własnej wyszukiwarki wprowadza istotną pod tym kątem zmianę.

Google wprowadza zmiany na stronie z wynikami wyszukiwania w mobilnej wersji na telefonach. Zostanie tu wyświetlona nazwa witryny w widocznym miejscu nad tytułem wyniku z hiperłączem oraz jej logo. Ta niewielka modyfikacja pozwoli na lepszą identyfikację źródła informacji, do którego prowadzi odnośnik.

Podobna zmiana została wcześniej wprowadzona do wyników wyszukiwania w przypadku desktopowej edycji Google dla komputerów. Nowość na telefonach jest wdrażana obecnie szeroko, ale możliwe, że zobaczyliście ją u siebie już kilka tygodni temu. Wynika to z faktu, że od jakiegoś czasu z częścią użytkowników był prowadzony program pilotażowy.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Microsoft został zaatakowany przez rosyjskich hakerów

Niedawno doszło do ataku na systemy Microsoftu, przeprowadzonego przez grupę Midnight Blizzard, znana także jako NOBELIUM, która jest sponsorowana przez rosyjski rząd. Atak ten skutkował przełamaniem zabezpieczeń i nieautoryzowanym dostępem do części korespondencji e-mail firmy.

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *