Google wprowadza nowe zmiany w wynikach wyszukiwania

Google wprowadziło do swojej wyszukiwarki internetowej kolejne zmiany, które tym razem obejmują stronę z wynikami szukania wyświetlanymi w mobilnej wersji dla telefonów. Niewielka modyfikacja sprawia, że użytkownik Google będzie mógł lepiej zidentyfikować źródło pochodzenia informacji.

Żyjemy w czasach, gdy dezinformacja odgrywa wielką rolę w kształtowaniu poglądów. Google zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są źródła informacji prezentujące rzetelne treści. Dlatego gigant z Mountain View w mobilnej wersji własnej wyszukiwarki wprowadza istotną pod tym kątem zmianę.

Google wprowadza zmiany na stronie z wynikami wyszukiwania w mobilnej wersji na telefonach. Zostanie tu wyświetlona nazwa witryny w widocznym miejscu nad tytułem wyniku z hiperłączem oraz jej logo. Ta niewielka modyfikacja pozwoli na lepszą identyfikację źródła informacji, do którego prowadzi odnośnik.

Podobna zmiana została wcześniej wprowadzona do wyników wyszukiwania w przypadku desktopowej edycji Google dla komputerów. Nowość na telefonach jest wdrażana obecnie szeroko, ale możliwe, że zobaczyliście ją u siebie już kilka tygodni temu. Wynika to z faktu, że od jakiegoś czasu z częścią użytkowników był prowadzony program pilotażowy.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Sprzęt

Nadchodzi rewolucja w świecie procesorów

Choć przez ostatnie 11 lat w świecie produkcji procesorów zmieniło się sporo i dzięki kolejnym innowacjom w naszych komputerach i smartfonach obecnie znajdują się układy wyprodukowane w procesie klasy 5 lub 4 nm, to przez ten czas ogólne założenia dotyczące tego, jak powinien wyglądać pojedynczy tranzystor, pozostały relatywnie niezmienione. Jednak w najnowszych procesach technologicznych klasy 3 i 2 nm konieczne stało się wysłanie służącym nam przez ponad dekadę tranzystorów finFET na zasłużoną emeryturą, ponieważ nie da się ich już bardziej pomniejszać przy zachowaniu niezbędnych parametrów elektrycznych. Co dalej? W praktyce przekonamy się o tym już niedługo.

Militaria

Wojna dronów – jak działa zagłuszanie dronów? Jak namierzyć drony?

Drony. To właśnie ten sprzęt jest jednym z podstawowych wyróżników współczesnego konfliktu zbrojnego. Wojna na Ukrainie pokazuje, że drony, i to nie tylko te projektowane wyłącznie pod kątem zastosowań militarnych, stały się nieodzownym wyposażeniem współczesnego pola walki. Nigdy wcześniej w żadnym konflikcie tego typu sprzęt nie był wykorzystywany na tak szeroką skalę. Temat zagłuszania dronów i zakłócania ich pracy interesuje nie tylko walczące strony, ale też wiele osób, które po prostu nie chcą, by ktoś latał dronem nad ich posesją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *