Google wprowadza nowe zmiany w wynikach wyszukiwania

Google wprowadziło do swojej wyszukiwarki internetowej kolejne zmiany, które tym razem obejmują stronę z wynikami szukania wyświetlanymi w mobilnej wersji dla telefonów. Niewielka modyfikacja sprawia, że użytkownik Google będzie mógł lepiej zidentyfikować źródło pochodzenia informacji.

Żyjemy w czasach, gdy dezinformacja odgrywa wielką rolę w kształtowaniu poglądów. Google zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są źródła informacji prezentujące rzetelne treści. Dlatego gigant z Mountain View w mobilnej wersji własnej wyszukiwarki wprowadza istotną pod tym kątem zmianę.

Google wprowadza zmiany na stronie z wynikami wyszukiwania w mobilnej wersji na telefonach. Zostanie tu wyświetlona nazwa witryny w widocznym miejscu nad tytułem wyniku z hiperłączem oraz jej logo. Ta niewielka modyfikacja pozwoli na lepszą identyfikację źródła informacji, do którego prowadzi odnośnik.

Podobna zmiana została wcześniej wprowadzona do wyników wyszukiwania w przypadku desktopowej edycji Google dla komputerów. Nowość na telefonach jest wdrażana obecnie szeroko, ale możliwe, że zobaczyliście ją u siebie już kilka tygodni temu. Wynika to z faktu, że od jakiegoś czasu z częścią użytkowników był prowadzony program pilotażowy.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *