Hakerzy przejęli poufne dane z firmy Gazprom. Zapowiadają zniszczenie Władimira Putina w zamian za ludobójstwo.

Kolektyw hakerski Against the West zaczął udostępniać dane przejęte z serwisu internetowego rosyjskiego koncernu Gazprom. W piątek wieczorem witryna firmy nie działała.

O skutecznym ataku na serwis internetowy Gazpromu informowano w piątek wieczorem na profilach społecznościowych związanych z czołowymi kolektywami hakerskimi. – Włamano się do Gazpromu, koncernu multienergetycznego, którego większościowym akcjonariuszem jest Rosja. Jego serwis wydaje się nie działać, ale jesteśmy w powiadaniu jego kodu źródłowego, jak też danych front-end – opisano na profilu Blue_hornet.

Baza danych do pobrania: https://devmasters.pl/ruscy/Gazprom.7z

Obecnie serwer Gazpromu nie odpowiada

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Zobacz co się zmieni w Ubuntu 23.04

Ubuntu 23.04 to najnowsza wersja popularnej dystrybucji Linux. Aktualizacja już niebawem trafi do użytkowników, a tymczasem spójrzmy na to, co konkretnie ze sobą przyniesie.

Oprogramowanie

Nowa aktualizacja Windows 11 obniża wydajność dysków SSD

Windows 11 22H2 Moment 2 miał wprowadzać szereg nowych funkcji, które ułatwiają korzystanie z systemu. Okazuje się, że aktualizacja w niektórych przypadkach może znacząco obniżać wydajność dysków SSD.

Bezpieczeństwo

Rosja przygotowuje nowy cyberatak. Polska w czołówce zagrożonych krajów

Microsoft opublikował raport związany z działaniami rosyjskich hakerów w cyberprzestrzeni, z którego wynika, że trwają przygotowania do kolejnej fali. Szczegółowy dokument opisuje między innymi trendy w technologii oraz dotychczasowe częste cele, a tutaj Polska znajduje się w ścisłej czołówce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *