Hakerzy zaatakowali strony Leroy Merlin, Auchan i innych marek, które nie wycofały się z Rosji

Rosyjskie strony internetowe marek należących do korporacji Association Familiale Mulliez, zniknęły z sieci po ataku grupy hakerskiej Anonymous. Niektóre wróciły do działania, ale strona sklepu Auchan została wyłączona na co najmniej kilka godzin.

Chwilę po północy w czwartek 24 marca, Anonymous potwierdzili przeprowadzenie ataków na rosyjskie strony internetowe marek należących do francuskiej korporacji Association Familiale Mulliez:

  • Auchan
  • Leroy Merlin
  • Decathlon

Rankiem polskiego czasu funkcjonalność udało się przywrócić jedynie na stronie decathlon.ru. Pozostałe cele nadal nie działają w momencie pisania tych słów.

Przypomnijmy, że niektóre firmy i marki znalazły się na celowniku internautów, a także hakerów, w związku z decyzją o pozostaniu na rynku rosyjskim po inwazji na Ukrainę. Część z nich, jak chociażby marki należące do Nestle (w tym popularne w Polsce Winiary) zdecydowało się wyłączyć możliwość dodawania nowych komentarzy w mediach społecznościowych.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.