Hakerzy zaatakowali strony Leroy Merlin, Auchan i innych marek, które nie wycofały się z Rosji

Rosyjskie strony internetowe marek należących do korporacji Association Familiale Mulliez, zniknęły z sieci po ataku grupy hakerskiej Anonymous. Niektóre wróciły do działania, ale strona sklepu Auchan została wyłączona na co najmniej kilka godzin.

Chwilę po północy w czwartek 24 marca, Anonymous potwierdzili przeprowadzenie ataków na rosyjskie strony internetowe marek należących do francuskiej korporacji Association Familiale Mulliez:

  • Auchan
  • Leroy Merlin
  • Decathlon

Rankiem polskiego czasu funkcjonalność udało się przywrócić jedynie na stronie decathlon.ru. Pozostałe cele nadal nie działają w momencie pisania tych słów.

Przypomnijmy, że niektóre firmy i marki znalazły się na celowniku internautów, a także hakerów, w związku z decyzją o pozostaniu na rynku rosyjskim po inwazji na Ukrainę. Część z nich, jak chociażby marki należące do Nestle (w tym popularne w Polsce Winiary) zdecydowało się wyłączyć możliwość dodawania nowych komentarzy w mediach społecznościowych.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Zalecana pilna aktualizacja Google Chrome z powodu wykrytej luki 0-day

Google Chrome wymaga natychmiastowej aktualizacji w związku z odkryciem kolejnej luki 0-day. Najnowsza aktualizacja przeglądarki zawiera poprawki, w tym kluczową łatkę dla luki oznaczonej jako CVE-2023-6345, której wykorzystywanie zostało zaobserwowane w praktyce przez atakujących.

Bezpieczeństwo

Za sprawą ataku ransomware wyciekły medyczne dane Polaków

Do internetu wyciekły wyniki badań medycznych wykonanych przez ostatnie kilka lat w jednej z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów medycznych, firmy ALAB. Wyciek danych jest wynikiem ataku grupy ransomware, a dane uważane są za próbkę.

Oprogramowanie

WordPress 6.4: Nowe funkcje, ulepszenia i zmiany

WordPress 6.4 to najnowsza wersja popularnego systemu zarządzania treścią, który oferuje wiele nowych funkcji, ulepszeń i zmian. Ta aktualizacja, która została zaplanowana na 7 listopada 2023 roku, wprowadza wiele interesujących nowości, które warto poznać. Poniżej przedstawiam szczegółowy artykuł na temat nowej wersji WordPress 6.4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *