Hakerzy zaatakowali strony Leroy Merlin, Auchan i innych marek, które nie wycofały się z Rosji

Rosyjskie strony internetowe marek należących do korporacji Association Familiale Mulliez, zniknęły z sieci po ataku grupy hakerskiej Anonymous. Niektóre wróciły do działania, ale strona sklepu Auchan została wyłączona na co najmniej kilka godzin.

Chwilę po północy w czwartek 24 marca, Anonymous potwierdzili przeprowadzenie ataków na rosyjskie strony internetowe marek należących do francuskiej korporacji Association Familiale Mulliez:

  • Auchan
  • Leroy Merlin
  • Decathlon

Rankiem polskiego czasu funkcjonalność udało się przywrócić jedynie na stronie decathlon.ru. Pozostałe cele nadal nie działają w momencie pisania tych słów.

Przypomnijmy, że niektóre firmy i marki znalazły się na celowniku internautów, a także hakerów, w związku z decyzją o pozostaniu na rynku rosyjskim po inwazji na Ukrainę. Część z nich, jak chociażby marki należące do Nestle (w tym popularne w Polsce Winiary) zdecydowało się wyłączyć możliwość dodawania nowych komentarzy w mediach społecznościowych.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Czy unijne regulacje DORA i NIS2 zwiększą bezpieczeństwo sieci?

Średnio już 4,45 milionów dolarów wynoszą koszty neutralizacji skutków incydentu naruszenia bezpieczeństwa danych w firmach1. W ostatnich latach cyberprzestępcy coraz częściej prowadzą tzw. ataki na łańcuch dostaw, w których wprowadzenie złośliwego kodu do produktu jednej firmy lub włamanie do jej cyfrowych systemów może dotknąć setki, a nawet tysiące jej partnerów i podwykonawców. O tym, że problem jest poważny, świadczą najnowsze regulacje wprowadzane na całym świecie: w Wielkiej Brytanii, USA, Chinach czy Unii Europejskiej (NIS2 i DORA), które mają zwiększać bezpieczeństwo klientów i dostawców.

Bezpieczeństwo

Luka w chipach Apple. Eksperci opracowali atak typu GoFetch

Eksperci z kilku uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych połączyli siły podczas pracy nad wyodrębnianiem sekretów kryptograficznych z komputerów Apple z procesorami ARM M1 i M2. Atak nazwano “GoFetch Attack”.

Sprzęt

Ukończono montaż nowego superkomputera ,,Helios”. To numer 1 w Polsce

Superkomputer Helios to system zainstalowany w ACK Cyfronet AGH, a powstały w wyniku prac realizowanych w koordynowanym przez Cyfronet projekcie Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC – EuroHPC PL. Superkomputer został zbudowany według projektu Cyfronetu przez Hewlett-Packard Enterprise w oparciu o platformę HPE Cray EX4000 i składa się z trzech partycji obliczeniowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *