Hakerzy znowu uderzyli w Rosjan. Włamali się do systemu głównego nadawcy radiowo-telewizyjnego!

Hakerzy z grupy Network Battalion 65′ (NB65) poinformowali o ataku na systemy internetowe Wszechrosyjskiej Państwowej Kompanii Telewizyjnej i Radiowej (VGTRK) oraz przejęciu 870 GB danych, w tym listy kontaktów powiązanych z instytucją zarządzającą państwowymi stacjami telewizyjnymi i radiowymi.

Grupa NB65, powiązana z haktywistami z Anonymous, za pośrednictwem Twittera poinformowała o ataku na systemy internetowe Wszechrosyjskiej Państwowej Kompanii Telewizyjnej i Radiowej (VGTRK). Jest to główny publiczny nadawca radiowo-telewizyjny w Rosji, który zarządza m.in. stacjami telewizyjnymi Rossija 1, Karusel, Rossija 24 oraz stacjami radiowymi Wiesti FM, Radio Rossi czy Radio Majak.

Według hakerów w wyniku ataku udało się przejąć 870 GB danych, w tym “unikalne pliki”, które już wkrótce zostaną udostępnione. Początkowo kolektyw informował o przejęciu 740 GB danych, jednak później dodał, że zanim stracił dostęp do systemów, przejął kolejne 130 GB danych. Będą one hostowane przez grupę, z którą NB95 nawiązali współpracę.

Wśród zhakowanych danych były dane kontaktowe osób powiązanych z rosyjską propagandą. Te informacje NB65 już ujawnili. Co więcej, hakerzy zachęcają do wykorzystania przejętych numerów telefonów i adresów e-mail do rozpowszechniania informacji o obecnej sytuacji w Ukrainie i działaniach, które podejmują wojska Putina.

W ostatnich dniach można zaobserwować wzmożoną aktywność różnych grup hakerskich, w szczególności grupy Anonymous. Jak informowaliśmy, haktywiści, którzy wypowiedzieli własną wojnę Władimirowi Putinowi, poinformowali m.in. o ataku na rosyjski Bank Centralny, zablokowaniu dostępu do rosyjskich stron internetowych marek należących do korporacji Association Familiale Mullie (Auchan, Decathlon i Leroy Merlin poinformowali na Twitterze) czy zhakowaniu bankomatów w Ukrainie.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *