Intel Meteor Lake – nowe procesory Intela zapowiadają się bardzo ciekawie

Do sieci trafiły nieoficjalne informacje na temat procesorów Intel Meteor Lake. Wiele wskazuje na to, że nachodzące CPU zaoferują wsparcie dla większej liczby linii PCIe 5.0, a także pozwolą na skorzystanie z możliwości Wi-Fi siódmej generacji.

Choć w ostatnich tygodniach internet obiegły plotki o możliwym skasowaniu czternastej generacji procesorów Intela o oznaczeniu Meteor Lake, to wiele wskazuje na to, że ich debiut nastąpi zgodnie z planem. Co więcej, do sieci trafiły konkretne informacje na temat ich możliwości technicznych.

Nowe CPU Intela mają otrzymać obsługę 20 linii PCIe 5.0 — 16 z nich będzie przeznaczonych do obsługi GPU, natomiast cztery zostaną zarezerwowane dla nośników danych.

Dodatkowe cztery linie może przynieść zastosowania premierowej platformy Z890 — ma ona zostać wyposażona w podstawkę LGA-1851 przeznaczoną do obsługi procesorów Meteor Lake oraz kolejnej generacji, Arrow Lake.

Procesory mają także zaoferować obsługę pamięci DDR5 o taktowaniu wyższym niż 5600 MHz, a prawdopodobne jest także porzucenie wsparcia dla kości DDR4. Powinniśmy także oczekiwać obecności zintegrowanego modułu Wi-Fi 7, a w specyfikacji pojawia się także wsparcie dla systemu Windows 12.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Sprzęt

Standard Wi-Fi 7 oficjalnie zatwierdzony

Wi-Fi 7 to najnowszy standard łączności bezprzewodowej, który został oficjalnie zatwierdzony i jest gotowy do wdrożenia. Oficjalna specyfikacja tego standardu została ogłoszona na targach CES 2024, co oznacza, że producenci urządzeń mogą teraz rozpocząć proces certyfikacji swoich produktów.

Linux

Linux Kernel 6.7: Nowa Era Innowacji

Linux Kernel 6.7 został oficjalnie wydany, wprowadzając szereg nowych funkcji i ulepszeń. Ten najnowszy stabilny kernel Linuxa z pewnością zasługuje na uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *