Intel Meteor Lake – nowe procesory Intela zapowiadają się bardzo ciekawie

Do sieci trafiły nieoficjalne informacje na temat procesorów Intel Meteor Lake. Wiele wskazuje na to, że nachodzące CPU zaoferują wsparcie dla większej liczby linii PCIe 5.0, a także pozwolą na skorzystanie z możliwości Wi-Fi siódmej generacji.

Choć w ostatnich tygodniach internet obiegły plotki o możliwym skasowaniu czternastej generacji procesorów Intela o oznaczeniu Meteor Lake, to wiele wskazuje na to, że ich debiut nastąpi zgodnie z planem. Co więcej, do sieci trafiły konkretne informacje na temat ich możliwości technicznych.

Nowe CPU Intela mają otrzymać obsługę 20 linii PCIe 5.0 — 16 z nich będzie przeznaczonych do obsługi GPU, natomiast cztery zostaną zarezerwowane dla nośników danych.

Dodatkowe cztery linie może przynieść zastosowania premierowej platformy Z890 — ma ona zostać wyposażona w podstawkę LGA-1851 przeznaczoną do obsługi procesorów Meteor Lake oraz kolejnej generacji, Arrow Lake.

Procesory mają także zaoferować obsługę pamięci DDR5 o taktowaniu wyższym niż 5600 MHz, a prawdopodobne jest także porzucenie wsparcia dla kości DDR4. Powinniśmy także oczekiwać obecności zintegrowanego modułu Wi-Fi 7, a w specyfikacji pojawia się także wsparcie dla systemu Windows 12.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Nauka

GPT-5 będzie „na poziomie osoby z doktoratem”? OpenAI zachwala nowy model

Model GPT-5 może w pewnych konkretnych zadaniach wykazywać się „inteligencją” na poziomie doktora nauk. Tak przynajmniej wynika z deklaracji ze strony OpenAI. Firma traktuje swoje kolejne modele sztucznej inteligencji jako przykład rozwoju podobny do tego, który ma miejsce w przypadku nauki w szkole i na uczelni.

Bezpieczeństwo

Komunikat CSIRT KNF. Atak na użytkowników telefonów iPhone

CSIRT KNF ostrzega użytkowników iPhone’ów z aktywną obsługą wiadomości iMessage przed trwającą kampanią phishingową. Oszuści wykorzystują nośny wątek “nieodebranej paczki”, by zachęcić do kliknięcia linku. W ten sposób można trafić na fałszywą stronę InPostu, gdzie wyłudzane są dane.

Sprzęt

Komputery Copilot+ już oficjalnie dostępne w sprzedaży

Zgodnie z planami, dzisiaj laptopy Copilot+ wkraczają na rynek. Rozpoczyna się w ten sposób nowy rozdział w technologii, gdyż nie tylko mamy nową kategorię produktów, ale także nowego gracza na rynku pecetów – Qualcomm. A producent podobno działa nad kolejnymi Snapdragonami, których cena ma być tak przystępna, że urządzenia Copilot+ trafią pod strzechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *