KeePass 2.51 do pobrania. Są spore zmiany

Popularny menedżer haseł KeePass został zaktualizowany do wersji 2.51. W tej edycji twórcy zadbali przede wszystkim o drobne poprawki dotyczące interfejsu. Nie są to jednak jedyne zmiany.

O kluczowych nowościach w najnowszym wydaniu KeePassa można przeczytać w oficjalnym dzienniku. Wymienionych zmian w aplikacji jest kilkadziesiąt, a do najważniejszych można zaliczyć m.in. poprawki dotyczące skalowania okien interfejsu, kolorów przycisków, dodaną możliwość kolorowania haseł podczas eksportowania plików HTML czy dodatkowe spacje na wydrukach i w eksportowanych plikach, które powinny zwiększyć czytelność danych.

KeePass 2.51 to jednak także inne zmiany, których na pierwszy rzut oka być może nie uda się zauważyć. Twórcy piszą o poprawkach dotyczących sekcji pomocy, poprawionym instalatorze, generalnych ulepszeniach kodu i „innych mniejszych poprawkach”. Jest także wzmianka o usunięciu dwóch błędów: niepoprawnej obsługi parametru -preselect: oraz włączaniu ustawień dotyczących czcionek jeszcze przed ich zastosowaniem.

O aktualizacji KeePassa warto pomyśleć szczególnie z uwagi na dopiero co miniony Światowy Dzień Hasła. Wykorzystanie menedżera jest dziś dla wielu osób koniecznością, bo pamiętanie haseł do dziesiątek serwisów jest trudne, o ile nie niemożliwe.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

IYPS – Czy Twoje hasło jest bezpieczne? Aplikacja, która sprawdza bezpieczeństwo haseł

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej aspektów naszego życia przenosi się do sieci, bezpieczeństwo online staje się priorytetem. Jednym z najważniejszych elementów tego bezpieczeństwa są silne i unikalne hasła. Ale jak sprawdzić, czy nasze hasła są rzeczywiście bezpieczne? Z pomocą przychodzi aplikacja IYPS – Is Your Password Secure?

Sprzęt

RTX 5090 z rekordową przepustowością pamięci

Według najnowszych doniesień Nvidia wybrała pamięć GDDR7 firmy Samsung jako preferowaną pamięć dla nadchodzącej serii kart graficznych GeForce RTX 50 “Blackwell”. Choć nie ma oficjalnego potwierdzenia, przeciek głosi, że ma być ona wykorzystana w produktach, które wejdą na rynek w 2025 roku.

Oprogramowanie

Oficjalnie wydano jądro Linux 6.12. Oto nowości

W tej wersji wprowadzono obsługę „PREEMPT_RT” w czasie rzeczywistym, nowy harmonogram o nazwie sched_ext oraz komunikaty alarmowe DRM w postaci kodów QR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *