Kolejne ,,oszustwo na Spotify”

Oszuści tym razem postanowili zaatakować jednego z nas. Na moją skrzynkę mailową trafiła wiadomość o konieczności odnowienia subskrypcji i aktualizacji metody płatności w Spotify Premium. Problem w tym, że nie mam żadnego abonamentu, a sam e-mail został po prostu sfabrykowany.

Cyberprzestępcy ochoczo podszywają się pod różne firmy czy instytucje zaufania publicznego. Mieliśmy już oszustwo “na PGE”, “na Ministerstwo Finansów”, a ostatnio do tego grona dołączyło oszustwo “na Orlen”. Oprócz tego internetowi łupieżcy często udają pracowników banku czy firm pożyczkowych. Wszystko ma na celu wyłudzenie od potencjalnych ofiar pieniędzy lub wrażliwych danych osobowych.

Tym razem jednak oszuści mają na celowniku subskrybentów Spotify Premium. W wiadomości w języku angielskim wysłanej najpewniej do losowych osób piszą o konieczności odnowienia subskrypcji i aktualizacji metody płatności. Dają na to 48 godzin – w przeciwnym razie mielibyśmy utracić dostęp do usługi. Treść e-maila brzmi następująco:

Drogi kliencie,

Twoja subskrypcja nie została odnowiona i zostanie utracona, proszę zaktualizować swoją metodę płatności.

Kliknij poniższy link, aby kontynuować korzystanie z naszego serwisu, w przeciwnym razie Twoja subskrypcja zostanie zablokowana w ciągu 48 godzin.

Dziękujemy za zrozumienie.

Z poważaniem.

Twoje Centrum Obsługi Spotify.

Oszuści całkiem wprawnie sfabrykowali wygląd maila i wykorzystali oryginalne logo Spofity, przez co wiadomość może wydawać się wiarygodna. Warto jednak zwrócić uwagę na adres, z którego została wysłana, bo ten ma się nijak do samej usługi.

Oczywiście jest to oszustwo i nie należy wchodzić pod załączony adres, a już tym bardziej podawać danych z karty płatniczej. Może to bowiem skończyć się utratą pieniędzy z konta bankowego. Po otrzymaniu podobnej wiadomości najlepiej od razu sprawdzić, czy nasza aplikacja działa właściwie i nie obawiać się pozornej utraty dostępu.

Zostałeś oszukany? Poinformuj nas o tym!

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *