Laminaty GeForce RTX 3090 Ti wydają się wybrakowane! Jest ku temu dobry powód

Przedpremierowe plotki okazały się rzeczywistością. Po premierze kart nowej generacji będziemy świadkami jednego z największych przypadków „recyklingu modelowego” na rynku. Nie bez powodu bowiem laminaty GeForce RTX 3090 Ti wydają się wybrakowane.

Kompatybilność pinowa między GA102 i AD102 nowej generacji już pewna. To dlatego laminaty GeForce RTX 3090 Ti wydają się wybrakowane

O tym, że GeForce RTX 3090 Ti są… dziwne, dowiedzieliśmy się tuż przed premierą. Wszystko sprowadza się do wspomnianej kompatybilności pinowej między GA102 i AD102, o której NVIDIA uświadomiła swoich partnerów (firmy pokroju ASUSa, czy MSI). Z tego powodu obecne laminaty GeForce RTX 3090 Ti zarówno w wersjach niereferencyjnych, jak i referencyjnych, wydają się wybrakowane.

Mówiąc dokładniej, brakuje im elementów faz zasilania (dławików, MOSFETów) i jest to widoczne gołym okiem. W praktyce te braki nie powodują problemów, bo obecne konfiguracje są w stanie okiełznać 450-watowe zapotrzebowanie na energię, a kiedy nadejdzie czas 600-watowych konstrukcji wokół procesora graficznego AD102, producenci po prostu dołączą te brakujące elementy i będą mogli zacząć sprzedawać karty nowej generacji.

Wszystko to bez dodatkowego projektowania i zmieniania konstrukcji laminatu i chłodzenia, bo jedyne co zmieni konfigurację z 450 watów na 600 watów, sprowadzi się do zastosowania odpowiedniej zworki. Oczywiście obecnie problem z zasilaniem tych kart z 16-pinowym złączem nowej generacji jest ogromny, bo pojedyncze złącze 12HVPWR wymaga zastosowania adaptera z czterech złączy zasilania do jednego.

Z jednej strony takie podejście do projektowania kart graficznych może być specjalnym ruchem NVIDIA w celu obniżenia cen kart graficznych nowej generacji, wykorzystujących rdzenie AD102. Jednak warto pamiętać, że od stycznia firma miała mieć problemy z BIOSem oraz laminatami RTX 3090 Ti, co może sugerować paniczne ratowanie tego nowego flagowca od porażki poprzez przeznaczenie dla niego laminatów dedykowanych GPU nowej generacji.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.