Microsoft rozpoczął testy Androida 12.1 w systemie Windows 11

Windows 11 pozwala uruchamiać aplikacje pisane na platformę Google. Wkrótce będzie to odbywać się z udziałem systemu Android 12.1, który znamy także pod nazwą Android 12L. Microsoft udostępnił nowe oprogramowanie do testów. Mogą je wypróbować członkowie niejawnego programu beta testów okienek.

Obecnie Windows 11 pozwala nam uruchamianie aplikacji tworzonych na Androida poprzez platformę Amazon Appstore. Teraz WSA (Windows Subsystem for Android) zdecydowano się uaktualnić do najnowszej wersji oprogramowania Google, którą jest Android 12.1.

Android 12L (lub 12.1, bo jest to jedno i to samo oprogramowanie) został udostępniony członkom niejawnego programu beta testów systemu Windows 11. Microsoft chce w ten sposób zapewnić lepsze doznania w trakcie uruchamiania aplikacji pisanych pod kątem platformy Google bezpośrednio w okienkach.

Przy okazji nowa aktualizacja wnosi także usprawnienia obejmujące integrację aplikacji na Androida z Windows. Nowy system powiadomień podpowie, gdy jakieś oprogramowanie będzie uzyskiwać dostęp do mikrofonu lub lokalizacji komputera. Ponadto ma ono działać lepiej po wybudzeniu maszyny ze stanu uśpienia.

Na razie nowe opcje związane z uruchamianiem aplikacji na Androida pod Windows znajdują się na etapie testów. Z czasem zostaną wprowadzone do stałego wydania okienek, ale prędko to nie nastąpi.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Czy unijne regulacje DORA i NIS2 zwiększą bezpieczeństwo sieci?

Średnio już 4,45 milionów dolarów wynoszą koszty neutralizacji skutków incydentu naruszenia bezpieczeństwa danych w firmach1. W ostatnich latach cyberprzestępcy coraz częściej prowadzą tzw. ataki na łańcuch dostaw, w których wprowadzenie złośliwego kodu do produktu jednej firmy lub włamanie do jej cyfrowych systemów może dotknąć setki, a nawet tysiące jej partnerów i podwykonawców. O tym, że problem jest poważny, świadczą najnowsze regulacje wprowadzane na całym świecie: w Wielkiej Brytanii, USA, Chinach czy Unii Europejskiej (NIS2 i DORA), które mają zwiększać bezpieczeństwo klientów i dostawców.

Bezpieczeństwo

Luka w chipach Apple. Eksperci opracowali atak typu GoFetch

Eksperci z kilku uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych połączyli siły podczas pracy nad wyodrębnianiem sekretów kryptograficznych z komputerów Apple z procesorami ARM M1 i M2. Atak nazwano “GoFetch Attack”.

Sprzęt

Ukończono montaż nowego superkomputera ,,Helios”. To numer 1 w Polsce

Superkomputer Helios to system zainstalowany w ACK Cyfronet AGH, a powstały w wyniku prac realizowanych w koordynowanym przez Cyfronet projekcie Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC – EuroHPC PL. Superkomputer został zbudowany według projektu Cyfronetu przez Hewlett-Packard Enterprise w oparciu o platformę HPE Cray EX4000 i składa się z trzech partycji obliczeniowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *