WhatsApp przestaje działać w starszych telefonach. Zmiana od 24 października

WhatsApp podnosi minimalne wymagania i od 24 października nie będzie działać w starszych wersjach systemu iOS. Problem dotyczy leciwych iPhone’ów, ale po wejściu zmian w życie użytkownikom nie pozostanie nic innego, niż kupno nowego telefonu, by dalej korzystać z WhatsAppa.

O planowanych zmianach minimalnych wymagań WhatsAppa donosi WABetaInfo. Twórcy komunikatora mają je podnieść od 24 października 2022 roku, kończąc tym samym działanie aplikacji w smartfonach z iOS-em 10 i 11. W praktyce oznacza to odcięcie od WhatsAppa użytkowników iPhone’a 5 oraz 5C, dla których iOS 10 był najnowszą dostępną wersją oprogramowania. Wszyscy korzystający w iPhone’ach z iOS-a 11 mogą go zaktualizować do iOS-a 12.

Dla użytkowników wspomnianych iPhone’ów 5 oraz 5C oznacza to spory problem. Apple nie oferuje dla tych telefonów nowszego iOS-a, toteż użytkownikom nie pozostanie nic innego, jak zakup nowego telefonu, by dalej korzystać z WhatsAppa. Zmieniając urządzenie, konieczne będzie po drodze zadbanie o kopię zapasową czatów i multimediów, by nie stracić danych.

Ostrzeżenie WhatsAppa o zmianie wymagań dla użytkowników iPhone’ów

Inna rzecz, że wspomniane iPhone’y 5 i 5C to leciwe urządzenia, z których dzisiaj prawdopodobnie mało kto jeszcze korzysta. iPhone 5 został zaprezentowany pod koniec 2012 roku, a debiutował jeszcze z systemem iOS 6. Dzisiaj najnowsze wydanie to iOS 15.

WhatsApp zmienia wymagania aplikacji, aby stale ją ulepszać. Na niektórych etapach rozwoju dodawanie kolejnych funkcji do programu po prostu nie jest możliwe z zachowaniem zgodności w najstarszych urządzeniach, stąd konieczność pójścia na pewne kompromisy.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *