Microsoft Teams może szyfrować rozmowy, ale zdecyduje o tym admin

Microsoft Teams został zaktualizowany, dzięki czemu w organizacjach może już obsługiwać szyfrowanie rozmów end-to-end między dwoma osobami. W praktyce dostępność tej opcji będzie jednak zależeć od administratorów w konkretnych firmach.

Szyfrowanie rozmów w Microsoft Teams to duży krok w stronę bezpieczeństwa podczas poufnych spotkań, ale z drugiej strony ograniczenie niektórych innych funkcji. Podczas przeprowadzania szyfrowanej rozmowy, nie można bowiem między innymi nagrywać spotkań, korzystać z napisów na żywo czy – siłą rzeczy – dopraszać do rozmowy kolejnych uczestników.

Opcja szyfrowania jest teoretycznie dostępna dla każdego korzystającego z Teams w organizacji, ale w praktyce o dostępności zadecydują administratorzy. Ponadto szyfrowanie będzie na tę chwilę do dyspozycji wyłącznie użytkowników korzystających z desktopowego klienta komunikatora w systemie Windows lub macOS.

O platformach mobilnych Microsoft na razie nie wspomina, choć na etapie uruchomienia testów szyfrowania end-to-end w październiku była o nich mowa. Wtedy też Microsoft opisywał szczegóły konfiguracji nowej funkcji, które mogą się przydać administratorom pakietów Microsoft 365 w organizacjach.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

IYPS – Czy Twoje hasło jest bezpieczne? Aplikacja, która sprawdza bezpieczeństwo haseł

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej aspektów naszego życia przenosi się do sieci, bezpieczeństwo online staje się priorytetem. Jednym z najważniejszych elementów tego bezpieczeństwa są silne i unikalne hasła. Ale jak sprawdzić, czy nasze hasła są rzeczywiście bezpieczne? Z pomocą przychodzi aplikacja IYPS – Is Your Password Secure?

Sprzęt

RTX 5090 z rekordową przepustowością pamięci

Według najnowszych doniesień Nvidia wybrała pamięć GDDR7 firmy Samsung jako preferowaną pamięć dla nadchodzącej serii kart graficznych GeForce RTX 50 “Blackwell”. Choć nie ma oficjalnego potwierdzenia, przeciek głosi, że ma być ona wykorzystana w produktach, które wejdą na rynek w 2025 roku.

Oprogramowanie

Oficjalnie wydano jądro Linux 6.12. Oto nowości

W tej wersji wprowadzono obsługę „PREEMPT_RT” w czasie rzeczywistym, nowy harmonogram o nazwie sched_ext oraz komunikaty alarmowe DRM w postaci kodów QR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *