Nokia i Ericsson dołączają do sankcji na Rosję. Wstrzymują dostawy telefonów i sprzętu telekomunikacyjnego

Szwedzkie i fińskie firmy rezygnują z zarabiania w Rosji. Ericsson i Nokia wstrzymały dostawy sprzętu telekomunikacyjnego.

Po tym, jak Rosja najechała Ukrainę, duża część świata zdecydowała się nałożyć na Federację Rosyjską różnego rodzaju sankcje. Odpowiednie działania podejmują również prywatne firmy i organizacje. Fundusze inwestycyjne wycofują pieniądze z Rosji, kolejne międzynarodowe korporacje zamykają swoje rosyjskie oddziały, a federacje sportowe wykluczają Rosję z organizowanych przez siebie imprez.

Ericsson to jeden z największych dostawców usług i sprzętu dla operatorów telekomunikacyjnych

Do izolacji gospodarczej dołączyły też firmy fińskie i szwedzkie. Nokia oraz Ericsson ogłosiły, że zaprzestają dostarczać do Federacji Rosyjskiej sprzętu telekomunikacyjnego. Nie chodzi tylko o telefony, ale przede wszystkim elementy infrastruktury sieci mobilnych czy szerokopasmowego internetu. Część rosyjskich operatorów korzysta ze sprzętu firm skandynawskich, a bez wsparcia producenta i dostępu do części zamiennych będą musiały wydać olbrzymie pieniądze na zmianę infrastruktury (prawdopodobnie na chińską).

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Zobacz co się zmieni w Ubuntu 23.04

Ubuntu 23.04 to najnowsza wersja popularnej dystrybucji Linux. Aktualizacja już niebawem trafi do użytkowników, a tymczasem spójrzmy na to, co konkretnie ze sobą przyniesie.

Oprogramowanie

Nowa aktualizacja Windows 11 obniża wydajność dysków SSD

Windows 11 22H2 Moment 2 miał wprowadzać szereg nowych funkcji, które ułatwiają korzystanie z systemu. Okazuje się, że aktualizacja w niektórych przypadkach może znacząco obniżać wydajność dysków SSD.

Bezpieczeństwo

Rosja przygotowuje nowy cyberatak. Polska w czołówce zagrożonych krajów

Microsoft opublikował raport związany z działaniami rosyjskich hakerów w cyberprzestrzeni, z którego wynika, że trwają przygotowania do kolejnej fali. Szczegółowy dokument opisuje między innymi trendy w technologii oraz dotychczasowe częste cele, a tutaj Polska znajduje się w ścisłej czołówce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *