Northrop Grumman prezentuje nowy pojazd księżycowy. NASA może go użyć w misji Artemis

Northrop Grumman pochwaliło się w tym tygodniu nowym pojazdem księżycowym. To Lunar Terrain Vehicle (LTV), który być może weźmie udział w misji Artemis, czyli planowanym przez NASA powrotem ludzi na Srebrny Glob. Nowy pojazd powstaje we współpracy m.in. z firmą Michelin.

NASA planuje powrót ludzi na Księżyc w ramach misji Artemis, która ostatecznie została niedawno przesunięta na 2025 r. Przedsięwzięcie pochłonie miliardy dolarów. Jeden z partnerów agencji, firma Northrop Grumman, proponuje wizję pojazdu księżycowego, który mógłby wziąć udział w tej misji.

Maszyna Northrop Grumman to pojazd księżycowy typu LTV (Lunar Terrain Vehicle), który pozwoliłby astronautom na Srebrnym Globie na pokonywanie większych odległości. Ci musieliby jednak być w skafandrach, bo nie znajdziemy tutaj zamkniętej kabiny.

Wspólnie z naszymi kolegami z zespołu zapewnimy NASA zwrotny i niedrogi projekt pojazdu, który znacznie usprawni eksplorację powierzchni Księżyca przez ludzi i roboty, aby umożliwić zrównoważoną obecność człowieka na Srebrnym Globie, a ostatecznie na Marsie – powiedział Steve Krein, wiceprezes w dziale taktycznych systemów kosmicznych Northrop Grumman

Firma współpracuje tutaj z producentem opon Michelin oraz AVL, Lunar Outpost i Intuitive Machines. To odpowiedź na prośbę NASA, która w zeszłym roku poprosiła o nadsyłanie pomysłów na załogowe pojazdy księżycowe mogące zostać wykorzystane w okolicach południowego bieguna naszego naturalnego satelity.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.