Oszustwo na InPost. Nie dopłacaj do żadnej paczki!

Zmasowany atak na portfele Polaków trwa i nie widać jego końca. Oszuści znowu podszywają się pod InPost, wysyłając do Polaków SMS-y nakłaniające do dopłacenia do paczki.

Oszustwo na InPost to kolejny sposób na wyłudzenie danych oraz pieniędzy od nieświadomych niczego Polaków. Oszuści masowo wysyłają SMS-y, w których nakłaniają ludzi do dopłacenia drobnej kwoty do zamówionej paczki. W okresie świątecznym takie działania mają dużą szansę na powodzenie – dokonujemy teraz więcej zakupów niż zazwyczaj.

CERT Polska ostrzega przed tego typu praktykami. Ofiara oszustwa otrzymuje krótki SMS, często pozbawiony polskich znaków, w którym nakłaniana jest do uregulowania należności. Po kilku słowach przedstawiających temat, pojawia się link, do wyglądającej wiarygodnie strony z grafikami nawiązującymi do InPostu.

Kolejnym krokiem jest panel, za pomocą którego rzekomo możemy zostać przekierowani na stronę banku i wprowadzić tam swoje poufne dane. Dla oszustów są one kluczowe. Mając do nich dostęp, są w stanie tak poprowadzić całą sprawą, że nasze konto zostanie wyczyszczone.

W sytuacji, kiedy przez roztargnienie lub nieświadomość zdarzy nam się podać swoje dane na stronie, która z jakichś powodów nie wzbudza naszego zaufania, należy niezwłocznie skontaktować się z naszym bankiem w celu zabezpieczenia konta.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

IYPS – Czy Twoje hasło jest bezpieczne? Aplikacja, która sprawdza bezpieczeństwo haseł

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej aspektów naszego życia przenosi się do sieci, bezpieczeństwo online staje się priorytetem. Jednym z najważniejszych elementów tego bezpieczeństwa są silne i unikalne hasła. Ale jak sprawdzić, czy nasze hasła są rzeczywiście bezpieczne? Z pomocą przychodzi aplikacja IYPS – Is Your Password Secure?

Sprzęt

RTX 5090 z rekordową przepustowością pamięci

Według najnowszych doniesień Nvidia wybrała pamięć GDDR7 firmy Samsung jako preferowaną pamięć dla nadchodzącej serii kart graficznych GeForce RTX 50 “Blackwell”. Choć nie ma oficjalnego potwierdzenia, przeciek głosi, że ma być ona wykorzystana w produktach, które wejdą na rynek w 2025 roku.

Oprogramowanie

Oficjalnie wydano jądro Linux 6.12. Oto nowości

W tej wersji wprowadzono obsługę „PREEMPT_RT” w czasie rzeczywistym, nowy harmonogram o nazwie sched_ext oraz komunikaty alarmowe DRM w postaci kodów QR.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *