Pojawiły się kolejne szczegóły dotyczące układu Tensor G2 od Google

Powoli zbliżamy się do premiery tegorocznej serii Google Pixel 7, która ma nastąpić już na początku października. O ile o samych smartfonach mówi się całkiem sporo, to nadal stosunkowo niewiele wiemy o układzie Tensor G2, który ma je napędzać. Teraz pojawiło się na jego temat kilka nowych szczegółów.

Nadchodzi seria Pixel 7, napędzi ją najnowszy układ Tensor G2

Pierwsze przecieki pojawiające się na temat Tensor G2 ujawniły, że Google postanowiło pozostać przy rdzeniach procesorów X1, A76 i A55 (w konfiguracji 2+2+4), tak, jak to było w oryginalnym układzie. Dzięki pojawieniu się modelu Pixel 7 Pro w bazie Geekbench dostaliśmy potwierdzenie tych doniesień. Czy więc powinniśmy oczekiwać znacznej poprawy wydajności? Taktowanie w stosunku do poprzedniej generacji zostało nieco zwiększone, co przełożyło się na około 10 proc. wzrost wydajności w benchmarku wielu rdzeni.

W przypadku testu jednordzeniowego niestety nie ma żadnej poprawy. Warto jednak pamiętać, że Geekbench mierzy jedynie szczytową wydajność, a nie tą stałą, a ta jest przecież istotniejsza w codziennym użytkowaniu.

Jeśli zaś chodzi o dodatkowe szczegóły, tutaj przecieki wspominają, że procesor graficzny Mali-G78 MP20 zostanie podobno zamieniony na Mali-G710 , który widzieliśmy na przykład w Dimensity 9000. Ten z kolei, wedle słów producenta, jest o 20% szybszy i o 20% bardziej wydajny niż G78 w przypadku renderowania grafiki i o 35% szybszy w zadaniach uczenia maszynowego.

Wydaje się, że ulepszenia będą, bo wspomina się też o znacznej poprawie w zakresie przetwarzania obrazu czy zadań AI. Przecieki wskazują ponadto na zastosowanie w układzie nowego modemu S5300 5G firmy Samsung, który będzie oparty na NR Release 16. To obiecuje lepszą wydajność, stabilność i wydajność w porównaniu ze starszymi częściami Release 15.

Wszystko oczywiście zostanie zweryfikowane w praktyce już po październikowej premierze. Na razie Google oficjalnie nie zdradza nic na temat Tensor G2, więc wszystkie powyższe informacje pochodzą z przecieków lub opierają się na spekulacjach, więc finalnie wiele może się jeszcze zmienić.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *