Popularna wtyczka do WordPressa to spore zagrożenie. Ponad milion instalacji

Redaktorzy serwisu Ars Technica poinformowali o sporych problemach z bezpieczeństwem jednego z popularnych pluginów do systemu WordPress. Zagrożenie jest poważne, bowiem korzysta z niego ponad milion stron internetowych na całym świecie.

Problem z bezpieczeństwem dotyczy popularnej wtyczki do WordPressa o nazwie All-In-One-Security (AIOS). Według danych redaktorów Ars Technica, jest on wykorzystywany w ponad milionie witryn internetowych na całym świecie.

Stanowi on spore zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników stron, ponieważ zapisuje on ich hasła w formie nieszyfrowanego pliku tekstowego. Dostęp do nich może więc uzyskać praktycznie każdy administrator strony bądź osoba, która uzyska dostęp do panelu WordPress w niepowołany sposób.

Istotną informacją jest fakt, iż luka w bezpieczeństwie dotyczy wtyczki w wersji 5.1.9. Deweloperzy stojący za rozwojem tego narzędzia zapewniają, że problemy rozwiązuje nowsza wersja pluginu o oznaczeniu 5.2.0.

To oznacza, że konieczne jest zaktualizowanie wtyczki do najnowszej edycji — co więcej, deweloperzy zapewniają, że łatka usuwa także wszystkie pliki z danymi użytkowników, które znajdują się w bazie danych strony internetowej.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Sprzęt

Standard Wi-Fi 7 oficjalnie zatwierdzony

Wi-Fi 7 to najnowszy standard łączności bezprzewodowej, który został oficjalnie zatwierdzony i jest gotowy do wdrożenia. Oficjalna specyfikacja tego standardu została ogłoszona na targach CES 2024, co oznacza, że producenci urządzeń mogą teraz rozpocząć proces certyfikacji swoich produktów.

Linux

Linux Kernel 6.7: Nowa Era Innowacji

Linux Kernel 6.7 został oficjalnie wydany, wprowadzając szereg nowych funkcji i ulepszeń. Ten najnowszy stabilny kernel Linuxa z pewnością zasługuje na uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *