Powiązana z Putinem i oligarchami Hydra straciła głowę. USA nałożyły sankcje na platformę darknetową

Stany Zjednoczone ogłosiły wprowadzenie kolejnych represji. Tym razem Departament Skarbu USA poinformował o nałożeniu sankcji na Hydrę, największą rosyjską platformę darknetową, a także na giełdę kryptowalutową Garantex.

Departament Skarbu USA ogłosił, że nałożył sankcje na Hydrę, rosyjski rynek darknet po tym, jak jego serwery zostały zajęte i zamknięte przez władze niemieckie – podaje „Financial Times”. Ograniczenia dotknęły również Garantex, giełdę kryptowalutową działającą w głównej mierze poza Rosją.

Uruchomiona w 2015 roku Hydra jest największym sklepem na internetowym czarnym rynku pod względem przychodów. Platforma jest szczególnie popularna wśród cyberprzestępców, którzy za jej pośrednictwem komunikują się między sobą, szukają sposobów na pranie brudnych pieniędzy lub handel skradzionymi danymi i narkotykami.

„Globalne zagrożenia związane z cyberprzestępczością i oprogramowaniem ransomware, które pochodzą z Rosji, a także zdolność przywódców przestępczych do bezkarnego działania w tym kraju są głęboko niepokojące dla Stanów Zjednoczonych” – powiedziała Janet Yellen, sekretarz skarbu USA. „Nasze działania stanowią dziś komunikat dla przestępców, że nie mogą ukrywać się w darknecie ani na ich forach, nie mogą też ukrywać się w Rosji ani w żadnym innym miejscu na świecie” – dodała.

Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych stwierdził, że zarówno Hydra, jak i Garantex były wykorzystywane przez cyberprzestępców do prania milionów dolarów pochodzących z popełnianych przez nich przestępstw. Według resortu wielu z nich działa bezkarnie w Rosji lub w krajach z nią powiązanych. Sankcje przewidują, że wszystkie aktywa obu formacji będące własnością obywateli USA zostaną zamrożone, niezależnie od lokalizacji w kraju lub poza nim.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Bezpieczeństwo

Przełomowa kwantowa technologia generowania liczb losowych z WAT: Szczegółowa analiza i perspektywy

W dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie, prawdziwie losowe liczby stanowią fundament wielu kluczowych dziedzin. Od zabezpieczania komunikacji poprzez kryptografię aż po przeprowadzanie złożonych symulacji naukowych i inżynierskich , generowanie nieprzewidywalnych sekwencji danych jest niezbędne. Losowość odgrywa również istotną rolę w grach losowych , w sektorze finansowym , gdzie zapewnia unikalność transakcji, oraz w badaniach statystycznych. W kryptografii, siła klucza szyfrującego jest bezpośrednio związana z jakością i stopniem losowości użytym do jego wygenerowania . Im wyższa entropia źródła losowego, tym trudniejszy do złamania staje się klucz. Prawdziwa losowość jest zatem kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wzmacniając algorytmy szyfrujące i chroniąc integralność przesyłanych oraz przechowywanych danych . Zapotrzebowanie na generatory liczb losowych o wysokiej jakości i nieprzewidywalności stale rośnie, co jest bezpośrednio powiązane z postępem technologicznym i coraz większym znaczeniem bezpieczeństwa informacji. Wraz z dynamicznym przenoszeniem coraz większej liczby aspektów naszego życia do sfery cyfrowej, ilość generowanych i przesyłanych danych nieustannie wzrasta. Ochrona tych danych przed nieautoryzowanym dostępem i manipulacją staje się priorytetem, a prawdziwa losowość jest nieodzownym narzędziem do skutecznego szyfrowania i zabezpieczania przed różnego rodzaju atakami.

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie DeepSeek Zna Twoje Sekrety: Analiza Bezpieczeństwa Danych Treningowych LLM

Prawdopodobnie DeepSeek zna Wasze sekrety oraz klucze API! Takie ostrzeżenie pojawiło się na łamach Sekurak.pl. W dynamicznie rozwijającym się świecie dużych modeli językowych (LLM), gdzie innowacje pojawiają się niemal codziennie, DeepSeek AI szybko zyskał miano znaczącego gracza, budząc zainteresowanie swoimi możliwościami i efektywnością. Jednakże, wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa. Niedawne odkrycie dokonane przez badaczy z Truffle Security rzuca nowe światło na potencjalne zagrożenia związane z danymi treningowymi tych zaawansowanych modeli. Wnikliwa analiza publicznie dostępnego zbioru danych Common Crawl, wykorzystywanego do trenowania LLM, w tym DeepSeek, ujawniła obecność licznych, potencjalnie wciąż aktywnych kluczy API i haseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *