Powiązana z Putinem i oligarchami Hydra straciła głowę. USA nałożyły sankcje na platformę darknetową

Stany Zjednoczone ogłosiły wprowadzenie kolejnych represji. Tym razem Departament Skarbu USA poinformował o nałożeniu sankcji na Hydrę, największą rosyjską platformę darknetową, a także na giełdę kryptowalutową Garantex.

Departament Skarbu USA ogłosił, że nałożył sankcje na Hydrę, rosyjski rynek darknet po tym, jak jego serwery zostały zajęte i zamknięte przez władze niemieckie – podaje “Financial Times”. Ograniczenia dotknęły również Garantex, giełdę kryptowalutową działającą w głównej mierze poza Rosją.

Uruchomiona w 2015 roku Hydra jest największym sklepem na internetowym czarnym rynku pod względem przychodów. Platforma jest szczególnie popularna wśród cyberprzestępców, którzy za jej pośrednictwem komunikują się między sobą, szukają sposobów na pranie brudnych pieniędzy lub handel skradzionymi danymi i narkotykami.

“Globalne zagrożenia związane z cyberprzestępczością i oprogramowaniem ransomware, które pochodzą z Rosji, a także zdolność przywódców przestępczych do bezkarnego działania w tym kraju są głęboko niepokojące dla Stanów Zjednoczonych” – powiedziała Janet Yellen, sekretarz skarbu USA. “Nasze działania stanowią dziś komunikat dla przestępców, że nie mogą ukrywać się w darknecie ani na ich forach, nie mogą też ukrywać się w Rosji ani w żadnym innym miejscu na świecie” – dodała.

Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych stwierdził, że zarówno Hydra, jak i Garantex były wykorzystywane przez cyberprzestępców do prania milionów dolarów pochodzących z popełnianych przez nich przestępstw. Według resortu wielu z nich działa bezkarnie w Rosji lub w krajach z nią powiązanych. Sankcje przewidują, że wszystkie aktywa obu formacji będące własnością obywateli USA zostaną zamrożone, niezależnie od lokalizacji w kraju lub poza nim.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Militaria

Wyrzutnie rakietowe HIMARS już w Ukrainie. Zobacz je w akcji!

Jak poinformował ukraiński rząd, pierwsze systemy artylerii rakietowej HIMARS są już w rękach ukraińskich żołnierzy. Broń trafiła tam w ramach pomocy wojskowej Stanów Zjednoczonych i w sieci pojawiło się już nagranie rzekomo prezentujące je w akcji.

Mobilne

Aplikacje, które pomogą uniknąć mandatu podczas wakacji. Poznaj je!

Zbliżające się wakacje wiążą się z wyjazdami, a wiele osób decyduje się na podróż własnym autem. Warto jednak mieć na uwadzę, że rok 2022 stoi pod znakiem podwyżek i dotyczy to również kar za przekroczenie prędkości na polskich drogach. O “mandatach grozy” z pewnością usłyszymy tego lata wielokrotnie, a dzięki tym aplikacjom kierowcy z wyprzedzeniem dostaną informację o najbliższych fotoradarach.

Oprogramowanie

W jakim stopniu przeglądarki są dziś zgodne ze standardem HTML?

Dyskusje na temat zgodności przeglądarek z HTML5 całkowicie ucichły. Wróciliśmy do sytuacji sprzed dwóch dekad, gdy rozpatrywano jedynie zgodność stron z przeglądarką, a nie standardem. Czyżby wszyscy byli już zgodni z HTML5?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.