Procesory AMD skorzystają z technologii Qualcomm FastConnect

AMD ogłosiło nowe partnerstwo z potentatem na rynku układów SoC – firmą Qualcomm. Efektem tego działania jest implementacja w procesorach z serii Ryzen technologii FastConnect, która pozwoli na przyspieszenie działania Wi-Fi w tych CPU.

Moduły sieci bezprzewodowej FastConnect od Qualcomma trafiły już do wielu smartfonów i urządzeń mobilnych – teraz czas na ich dalszą rynkową ekspansję, a przyczynkiem do tego jest nawiązanie umowy pomiędzy amerykańskim gigantem a AMD.

Na mocy tej umowy procesory z serii AMD Ryzen będą mogły skorzystać z chipów Qualcomm FastConnect. W pierwszej kolejności możliwości układu FastConnect 6900 będziemy mogli przetestować w laptopach korzystających z CPU z serii AMD Ryzen Pro 6000.

Zastosowanie chipu Qualcomm FastConnect 6900 ma zagwarantować obsługę Wi-Fi 6 oraz 6E przy wyższym prędkościach od zintegrowanych modułów innych producentów. Dodatkowo możemy liczyć na sprawną obsługę nowości w kontekście obsługi łączności, które pojawiły się w Windows 11. Mowa tutaj przede wszystkim o funkcji Wi-Fi Dual Station, która pozwala laptopom na jednoczesne korzystanie z kilku sieci w celu wzmocnienia sygnału oraz redukcji opóźnienia.

Wśród laptopów, które już wkrótce skorzystają z nowej funkcjonalności procesorów AMD, znajdą się m.in. modele z serii Lenovo ThinkPad Z oraz HP EliteBook 805.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.