Procesory AMD skorzystają z technologii Qualcomm FastConnect

AMD ogłosiło nowe partnerstwo z potentatem na rynku układów SoC – firmą Qualcomm. Efektem tego działania jest implementacja w procesorach z serii Ryzen technologii FastConnect, która pozwoli na przyspieszenie działania Wi-Fi w tych CPU.

Moduły sieci bezprzewodowej FastConnect od Qualcomma trafiły już do wielu smartfonów i urządzeń mobilnych – teraz czas na ich dalszą rynkową ekspansję, a przyczynkiem do tego jest nawiązanie umowy pomiędzy amerykańskim gigantem a AMD.

Na mocy tej umowy procesory z serii AMD Ryzen będą mogły skorzystać z chipów Qualcomm FastConnect. W pierwszej kolejności możliwości układu FastConnect 6900 będziemy mogli przetestować w laptopach korzystających z CPU z serii AMD Ryzen Pro 6000.

Zastosowanie chipu Qualcomm FastConnect 6900 ma zagwarantować obsługę Wi-Fi 6 oraz 6E przy wyższym prędkościach od zintegrowanych modułów innych producentów. Dodatkowo możemy liczyć na sprawną obsługę nowości w kontekście obsługi łączności, które pojawiły się w Windows 11. Mowa tutaj przede wszystkim o funkcji Wi-Fi Dual Station, która pozwala laptopom na jednoczesne korzystanie z kilku sieci w celu wzmocnienia sygnału oraz redukcji opóźnienia.

Wśród laptopów, które już wkrótce skorzystają z nowej funkcjonalności procesorów AMD, znajdą się m.in. modele z serii Lenovo ThinkPad Z oraz HP EliteBook 805.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Microsoft został zaatakowany przez rosyjskich hakerów

Niedawno doszło do ataku na systemy Microsoftu, przeprowadzonego przez grupę Midnight Blizzard, znana także jako NOBELIUM, która jest sponsorowana przez rosyjski rząd. Atak ten skutkował przełamaniem zabezpieczeń i nieautoryzowanym dostępem do części korespondencji e-mail firmy.

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *