Procesory AMD skorzystają z technologii Qualcomm FastConnect

AMD ogłosiło nowe partnerstwo z potentatem na rynku układów SoC – firmą Qualcomm. Efektem tego działania jest implementacja w procesorach z serii Ryzen technologii FastConnect, która pozwoli na przyspieszenie działania Wi-Fi w tych CPU.

Moduły sieci bezprzewodowej FastConnect od Qualcomma trafiły już do wielu smartfonów i urządzeń mobilnych – teraz czas na ich dalszą rynkową ekspansję, a przyczynkiem do tego jest nawiązanie umowy pomiędzy amerykańskim gigantem a AMD.

Na mocy tej umowy procesory z serii AMD Ryzen będą mogły skorzystać z chipów Qualcomm FastConnect. W pierwszej kolejności możliwości układu FastConnect 6900 będziemy mogli przetestować w laptopach korzystających z CPU z serii AMD Ryzen Pro 6000.

Zastosowanie chipu Qualcomm FastConnect 6900 ma zagwarantować obsługę Wi-Fi 6 oraz 6E przy wyższym prędkościach od zintegrowanych modułów innych producentów. Dodatkowo możemy liczyć na sprawną obsługę nowości w kontekście obsługi łączności, które pojawiły się w Windows 11. Mowa tutaj przede wszystkim o funkcji Wi-Fi Dual Station, która pozwala laptopom na jednoczesne korzystanie z kilku sieci w celu wzmocnienia sygnału oraz redukcji opóźnienia.

Wśród laptopów, które już wkrótce skorzystają z nowej funkcjonalności procesorów AMD, znajdą się m.in. modele z serii Lenovo ThinkPad Z oraz HP EliteBook 805.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Zalecana pilna aktualizacja Google Chrome z powodu wykrytej luki 0-day

Google Chrome wymaga natychmiastowej aktualizacji w związku z odkryciem kolejnej luki 0-day. Najnowsza aktualizacja przeglądarki zawiera poprawki, w tym kluczową łatkę dla luki oznaczonej jako CVE-2023-6345, której wykorzystywanie zostało zaobserwowane w praktyce przez atakujących.

Bezpieczeństwo

Za sprawą ataku ransomware wyciekły medyczne dane Polaków

Do internetu wyciekły wyniki badań medycznych wykonanych przez ostatnie kilka lat w jednej z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów medycznych, firmy ALAB. Wyciek danych jest wynikiem ataku grupy ransomware, a dane uważane są za próbkę.

Oprogramowanie

WordPress 6.4: Nowe funkcje, ulepszenia i zmiany

WordPress 6.4 to najnowsza wersja popularnego systemu zarządzania treścią, który oferuje wiele nowych funkcji, ulepszeń i zmian. Ta aktualizacja, która została zaplanowana na 7 listopada 2023 roku, wprowadza wiele interesujących nowości, które warto poznać. Poniżej przedstawiam szczegółowy artykuł na temat nowej wersji WordPress 6.4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *