Putin chce pozwać Google. Powód? Promowanie fałszywych treści

Rosja znów na świeczniku i znów w kontekście mediów społecznościowych. Tym razem Roskomnadzor zamierza… pozwać Google w sprawie promowania fałszywych treści.

Jak podaje Reuters, Roskomnadzor, organ zarządzający mediami oraz siecią, przygotował już dwa pozwy przeciwko firmie Google, a także YouTube, który należy do tej firmy. Powodem miałoby być promowanie fałszywych treści. Roskomnadzor chce, by na Google nałożono karę w wysokości 8 mln rubli (ok. 393 tys. zł) lub równowartość 20 proc. rocznych dochodów firmy na terenie Rosji. Co więcej, urzędnicy nazwali też YouTube jedną z plaftorm, które mają być zaangażowane w wojnę informacyjną przeciwko Rosji.

To nie pierwszy pozew tego typu – jeszcze w ubiegłym roku Roskomnadzor chciał ukarać Alphabet oraz Meta za to, że platformy te nie usuwają treści, które Rosjanie uważają za nielegalne. Pozew złożono pod koniec ubiegłego roku – urzędnicy rosyjscy postulują karę w wysokości 5-20 proc. rocznego obrotu tych firm na terenie Rosji.

Co więcej, pomysłowość Rosjan zdaje się nie mieć granicy – teraz tamtejsi developerzy pracują nad wirtualnym sklepem NashStore, który miałby być alternatywą dla Sklepu Play. Z kolei rosyjscy hakerzy mają mieć na celowniku amerykańskie firmy energetyczne – istnieje możliwość przeprowadzenia ataku na dużą skalę.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *