Radeon RX 7950 XT w przecieku. Jest specyfikacja karty grafiki AMD

Radeon RX 7950 XT to jedna z nowych kart grafiki AMD, których premiera odbędzie się później w tym roku. Do sieci przedostała się specyfikacja techniczna tego modelu. Urządzenie będzie potężne, bo otrzyma aż 15360 rdzeni i 32 GB pamięci. Zobaczmy, co jeszcze zaoferuje Radeon RX 7950 XT.

AMD szykuje się do premiery kart grafiki z GPU opartych na RDNA 3 z serii RX 7000. Wśród nich znajdzie się topowy model Radeon RX 7950 XT, który doczekał się dużego przecieku. W sieci pojawiła się częściowa specyfikacja techniczna. Rzućmy sobie na nią okiem.

Radeon RX 7950 XT ma dostać GPU Navi 31 z 15360 rdzeniami. GPU ma pracować z zegarem do 2,5 GHz. Następnie mamy 32 GB pamięci VRAM typu GDDR6 21 Gbps, która ma komunikować się poprzez 256-bitową szynę. Znajdziemy tu też 512 MB szybkiej pamięci 3D Infinity Cache.

Tak wyżyłowana specyfikacja techniczna Radeona RX 7950 XT pociągnie za sobą duże zapotrzebowanie na energię. Plotki mówią o współczynniku TBP na poziomie aż 500 W, czyli o 200 W wyższym względem modelu Radeon RX 6900 XT. Urządzenie będzie więc bardzo energożerne.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Czy unijne regulacje DORA i NIS2 zwiększą bezpieczeństwo sieci?

Średnio już 4,45 milionów dolarów wynoszą koszty neutralizacji skutków incydentu naruszenia bezpieczeństwa danych w firmach1. W ostatnich latach cyberprzestępcy coraz częściej prowadzą tzw. ataki na łańcuch dostaw, w których wprowadzenie złośliwego kodu do produktu jednej firmy lub włamanie do jej cyfrowych systemów może dotknąć setki, a nawet tysiące jej partnerów i podwykonawców. O tym, że problem jest poważny, świadczą najnowsze regulacje wprowadzane na całym świecie: w Wielkiej Brytanii, USA, Chinach czy Unii Europejskiej (NIS2 i DORA), które mają zwiększać bezpieczeństwo klientów i dostawców.

Bezpieczeństwo

Luka w chipach Apple. Eksperci opracowali atak typu GoFetch

Eksperci z kilku uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych połączyli siły podczas pracy nad wyodrębnianiem sekretów kryptograficznych z komputerów Apple z procesorami ARM M1 i M2. Atak nazwano “GoFetch Attack”.

Sprzęt

Ukończono montaż nowego superkomputera ,,Helios”. To numer 1 w Polsce

Superkomputer Helios to system zainstalowany w ACK Cyfronet AGH, a powstały w wyniku prac realizowanych w koordynowanym przez Cyfronet projekcie Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC – EuroHPC PL. Superkomputer został zbudowany według projektu Cyfronetu przez Hewlett-Packard Enterprise w oparciu o platformę HPE Cray EX4000 i składa się z trzech partycji obliczeniowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *