Radeon RX 7950 XT w przecieku. Jest specyfikacja karty grafiki AMD

Radeon RX 7950 XT to jedna z nowych kart grafiki AMD, których premiera odbędzie się później w tym roku. Do sieci przedostała się specyfikacja techniczna tego modelu. Urządzenie będzie potężne, bo otrzyma aż 15360 rdzeni i 32 GB pamięci. Zobaczmy, co jeszcze zaoferuje Radeon RX 7950 XT.

AMD szykuje się do premiery kart grafiki z GPU opartych na RDNA 3 z serii RX 7000. Wśród nich znajdzie się topowy model Radeon RX 7950 XT, który doczekał się dużego przecieku. W sieci pojawiła się częściowa specyfikacja techniczna. Rzućmy sobie na nią okiem.

Radeon RX 7950 XT ma dostać GPU Navi 31 z 15360 rdzeniami. GPU ma pracować z zegarem do 2,5 GHz. Następnie mamy 32 GB pamięci VRAM typu GDDR6 21 Gbps, która ma komunikować się poprzez 256-bitową szynę. Znajdziemy tu też 512 MB szybkiej pamięci 3D Infinity Cache.

Tak wyżyłowana specyfikacja techniczna Radeona RX 7950 XT pociągnie za sobą duże zapotrzebowanie na energię. Plotki mówią o współczynniku TBP na poziomie aż 500 W, czyli o 200 W wyższym względem modelu Radeon RX 6900 XT. Urządzenie będzie więc bardzo energożerne.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *