Radeon RX 7950 XT w przecieku. Jest specyfikacja karty grafiki AMD

Radeon RX 7950 XT to jedna z nowych kart grafiki AMD, których premiera odbędzie się później w tym roku. Do sieci przedostała się specyfikacja techniczna tego modelu. Urządzenie będzie potężne, bo otrzyma aż 15360 rdzeni i 32 GB pamięci. Zobaczmy, co jeszcze zaoferuje Radeon RX 7950 XT.

AMD szykuje się do premiery kart grafiki z GPU opartych na RDNA 3 z serii RX 7000. Wśród nich znajdzie się topowy model Radeon RX 7950 XT, który doczekał się dużego przecieku. W sieci pojawiła się częściowa specyfikacja techniczna. Rzućmy sobie na nią okiem.

Radeon RX 7950 XT ma dostać GPU Navi 31 z 15360 rdzeniami. GPU ma pracować z zegarem do 2,5 GHz. Następnie mamy 32 GB pamięci VRAM typu GDDR6 21 Gbps, która ma komunikować się poprzez 256-bitową szynę. Znajdziemy tu też 512 MB szybkiej pamięci 3D Infinity Cache.

Tak wyżyłowana specyfikacja techniczna Radeona RX 7950 XT pociągnie za sobą duże zapotrzebowanie na energię. Plotki mówią o współczynniku TBP na poziomie aż 500 W, czyli o 200 W wyższym względem modelu Radeon RX 6900 XT. Urządzenie będzie więc bardzo energożerne.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Sprzęt

Nadchodzi rewolucja w świecie procesorów

Choć przez ostatnie 11 lat w świecie produkcji procesorów zmieniło się sporo i dzięki kolejnym innowacjom w naszych komputerach i smartfonach obecnie znajdują się układy wyprodukowane w procesie klasy 5 lub 4 nm, to przez ten czas ogólne założenia dotyczące tego, jak powinien wyglądać pojedynczy tranzystor, pozostały relatywnie niezmienione. Jednak w najnowszych procesach technologicznych klasy 3 i 2 nm konieczne stało się wysłanie służącym nam przez ponad dekadę tranzystorów finFET na zasłużoną emeryturą, ponieważ nie da się ich już bardziej pomniejszać przy zachowaniu niezbędnych parametrów elektrycznych. Co dalej? W praktyce przekonamy się o tym już niedługo.

Militaria

Wojna dronów – jak działa zagłuszanie dronów? Jak namierzyć drony?

Drony. To właśnie ten sprzęt jest jednym z podstawowych wyróżników współczesnego konfliktu zbrojnego. Wojna na Ukrainie pokazuje, że drony, i to nie tylko te projektowane wyłącznie pod kątem zastosowań militarnych, stały się nieodzownym wyposażeniem współczesnego pola walki. Nigdy wcześniej w żadnym konflikcie tego typu sprzęt nie był wykorzystywany na tak szeroką skalę. Temat zagłuszania dronów i zakłócania ich pracy interesuje nie tylko walczące strony, ale też wiele osób, które po prostu nie chcą, by ktoś latał dronem nad ich posesją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *