Radeon RX 7950 XT w przecieku. Jest specyfikacja karty grafiki AMD

Radeon RX 7950 XT to jedna z nowych kart grafiki AMD, których premiera odbędzie się później w tym roku. Do sieci przedostała się specyfikacja techniczna tego modelu. Urządzenie będzie potężne, bo otrzyma aż 15360 rdzeni i 32 GB pamięci. Zobaczmy, co jeszcze zaoferuje Radeon RX 7950 XT.

AMD szykuje się do premiery kart grafiki z GPU opartych na RDNA 3 z serii RX 7000. Wśród nich znajdzie się topowy model Radeon RX 7950 XT, który doczekał się dużego przecieku. W sieci pojawiła się częściowa specyfikacja techniczna. Rzućmy sobie na nią okiem.

Radeon RX 7950 XT ma dostać GPU Navi 31 z 15360 rdzeniami. GPU ma pracować z zegarem do 2,5 GHz. Następnie mamy 32 GB pamięci VRAM typu GDDR6 21 Gbps, która ma komunikować się poprzez 256-bitową szynę. Znajdziemy tu też 512 MB szybkiej pamięci 3D Infinity Cache.

Tak wyżyłowana specyfikacja techniczna Radeona RX 7950 XT pociągnie za sobą duże zapotrzebowanie na energię. Plotki mówią o współczynniku TBP na poziomie aż 500 W, czyli o 200 W wyższym względem modelu Radeon RX 6900 XT. Urządzenie będzie więc bardzo energożerne.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Militaria

Wyrzutnie rakietowe HIMARS już w Ukrainie. Zobacz je w akcji!

Jak poinformował ukraiński rząd, pierwsze systemy artylerii rakietowej HIMARS są już w rękach ukraińskich żołnierzy. Broń trafiła tam w ramach pomocy wojskowej Stanów Zjednoczonych i w sieci pojawiło się już nagranie rzekomo prezentujące je w akcji.

Mobilne

Aplikacje, które pomogą uniknąć mandatu podczas wakacji. Poznaj je!

Zbliżające się wakacje wiążą się z wyjazdami, a wiele osób decyduje się na podróż własnym autem. Warto jednak mieć na uwadzę, że rok 2022 stoi pod znakiem podwyżek i dotyczy to również kar za przekroczenie prędkości na polskich drogach. O “mandatach grozy” z pewnością usłyszymy tego lata wielokrotnie, a dzięki tym aplikacjom kierowcy z wyprzedzeniem dostaną informację o najbliższych fotoradarach.

Oprogramowanie

W jakim stopniu przeglądarki są dziś zgodne ze standardem HTML?

Dyskusje na temat zgodności przeglądarek z HTML5 całkowicie ucichły. Wróciliśmy do sytuacji sprzed dwóch dekad, gdy rozpatrywano jedynie zgodność stron z przeglądarką, a nie standardem. Czyżby wszyscy byli już zgodni z HTML5?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.