Radeon RX 7950 XT w przecieku. Jest specyfikacja karty grafiki AMD

Radeon RX 7950 XT to jedna z nowych kart grafiki AMD, których premiera odbędzie się później w tym roku. Do sieci przedostała się specyfikacja techniczna tego modelu. Urządzenie będzie potężne, bo otrzyma aż 15360 rdzeni i 32 GB pamięci. Zobaczmy, co jeszcze zaoferuje Radeon RX 7950 XT.

AMD szykuje się do premiery kart grafiki z GPU opartych na RDNA 3 z serii RX 7000. Wśród nich znajdzie się topowy model Radeon RX 7950 XT, który doczekał się dużego przecieku. W sieci pojawiła się częściowa specyfikacja techniczna. Rzućmy sobie na nią okiem.

Radeon RX 7950 XT ma dostać GPU Navi 31 z 15360 rdzeniami. GPU ma pracować z zegarem do 2,5 GHz. Następnie mamy 32 GB pamięci VRAM typu GDDR6 21 Gbps, która ma komunikować się poprzez 256-bitową szynę. Znajdziemy tu też 512 MB szybkiej pamięci 3D Infinity Cache.

Tak wyżyłowana specyfikacja techniczna Radeona RX 7950 XT pociągnie za sobą duże zapotrzebowanie na energię. Plotki mówią o współczynniku TBP na poziomie aż 500 W, czyli o 200 W wyższym względem modelu Radeon RX 6900 XT. Urządzenie będzie więc bardzo energożerne.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Cyberwojna trwa w najlepsze – jak się bronić?

Mało kto jest ekspertem od cyberbezpieczeństwa. Większość z nas po prostu korzysta z internetu, aplikacji mobilnych, gier, programów komputerowych i usług online absolutnie nie zaprzątając sobie głowy, jak to wszystko działa. Za naszą wschodnią granicą, na Ukrainie trwa konflikt zbrojny, przeprowadzane są również cyberataki, jednak naiwnością byłoby myśleć, że my jesteśmy od nich wolni. Tak naprawdę cyberwojna trwa od dawna, a jej celem może być każdy. Jak możesz się obronić, nie będąc ekspertem od cyberbezpieczeństwa? Przygotowaliśmy przydatny zestaw porad i działań, które warto podjąć w celu ochrony własnych danych i własnego komputera.

Oprogramowanie

Zobacz co się zmieni w Ubuntu 23.04

Ubuntu 23.04 to najnowsza wersja popularnej dystrybucji Linux. Aktualizacja już niebawem trafi do użytkowników, a tymczasem spójrzmy na to, co konkretnie ze sobą przyniesie.

Oprogramowanie

Nowa aktualizacja Windows 11 obniża wydajność dysków SSD

Windows 11 22H2 Moment 2 miał wprowadzać szereg nowych funkcji, które ułatwiają korzystanie z systemu. Okazuje się, że aktualizacja w niektórych przypadkach może znacząco obniżać wydajność dysków SSD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *