Rosja przeżywa kryzys branży IT. Za dwa miesiące skończy się im miejsce w chmurze

Rosja po inwazji w Ukrainie spotkała się z licznymi sankcjami, które dotykają różne obszary kraju. Teraz dowiadujemy się, że tamtejsza branża IT zaczyna borykać się z poważnymi problemami. Sugeruje się, że w ciągu dwóch najbliższych miesięcy Rosjanom zabraknie miejsca w chmurze.

Zachodnie państwa nałożyły na Rosję liczne sankcje związane z inwazją w Ukrainie, która rozpoczęła się 24 lutego. To spowodowało, że wiele firm wycofało się z tamtejszego rynku. Dotyczy to również dostawców z branży cloud computing. To spowodowało, że rosyjska branża IT zaczyna mierzyć się z dużym kryzysem.

Szacuje się, że Rosjanom skończy się wkrótce dostępne miejsce w chmurze i ma to nastąpić w ciągu dwóch tygodni. Tamtejszy rząd bada obecnie możliwe rozwiązania tego kryzysu. Propozycje padły w trakcie spotkania Ministerstwa Transformacji Cyfrowej, w którym udział wzięli m.in. przedstawiciele firmy Yandex.

Serwerownia

Rosjanie biorą pod uwagę możliwość dzierżawienia wszystkich dostępnych krajowych pamięci masowych, a nawet rozważają przejęcie zasobów pozostawionych w państwie przez firmy, które zdecydowały się na wycofanie.

Problem jest poważny. Dla przykładu VK musiało poszukać 20 proc. więcej zasobów pamięci masowej w ciągu zaledwie jednego tygodnia. Natomiast zapotrzebowanie tamtejszego operatora MegaFon na magazyny danych wzrosło pięciokrotnie.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *