Rosyjscy hakerzy grozili Polsce. Sami zostali zhakowani

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Rosyjscy hakerzy z grupy KILLNET, którzy pod koniec marca grozili polskiemu rządowi, sami zostali zhakowani.

Rosyjscy hakerzy z zespołu KILLNET pod koniec marca opublikowali w sieci nagranie skierowane do polskiego rządu. Zagrozili w nim zaatakowaniem systemów informatycznych w naszym kraju.

„Nasz apel jest poważnym ostrzeżeniem dla rządu RP i ich ostrych pragnień. Nie dajemy ci czasu na przemyślenie tego, jak robi to przedszkole Anonymous. Ale ostrzegamy cię! Posłuchaj teraz naszych słów! Jeśli twój faszystowski rząd wywoła konflikt między NATO a wojskami Federacji Rosyjskiej, obiecujemy ci zaszyfrować wszystkie systemy informacyjne, które mają dostęp do internetu w twoim kraju. Cała komunikacja sieciowa zamieni się w stos bezużytecznego żelaza! Nastąpi chaos” – ostrzegał zmodulowany głos.

Prezydent Andrzej Duda najprawdopodobniej skwitowałby to słowami: „nie strasz, nie strasz…” i miałby rację. Grupa hakerów DoomSec opublikowała na swoim kanale na Telegramie wiadomość o udanym przejęciu informacji o członkach rosyjskiego zespołu hakerów KILLNET. Udostępnione przez nich dokumenty zawierają szczegółowe dane osobowe kluczowego członka grupy, a także jego współpracowników. Zawarto w nich nawet imiona i nazwiska najbliższych, adresy, czy różne konta prowadzone w mediach społecznościowych.

Zaledwie dzień wcześniej zaprzyjaźniona z DoomSec, grupa haktywistów BlueHornet poinformowała na Twitterze o ujawnieniu dokumentu dotyczącego innej złowrogiej grupy FancyBear. Powiązani z Rosją cyberprzestępcy już pod koniec zeszłego roku nasilili swoje próby ataków na wysoko postawione osoby.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *