Samsung wprowadza do sprzedaży nową matrycę 200 MP dla smartfonów

Wiele wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach do sprzedaży trafi znacznie więcej smartfonów wyposażonych w matryce o rozdzielczości 200 MP. Samsung zaprezentował właśnie kolejny model, który wkrótce trafi do urządzeń mobilnych.

Obiektywy 200 MP powoli trafiają już do pierwszych smartfonów — mowa tutaj chociażby o modelu Xiaomi 12T Pro. Wygląda na to, że Samsung chce upowszechnić ich stosowanie, bo do oferty koreańskiego producenta trafia kolejny — po obiektywie ISOCELL HP1 — model.

Samsung ISOCELL HPX zaoferuje nam możliwość nagrywania materiałów wideo w rozdzielczości 8K w 30 klatkach na sekundę. Ponadto skorzystamy z technologii Tetra 2 Pixel, która pozwoli nam na skorzystanie z trybów 12,5 MP oraz 50 MP w zależności od warunków oświetleniowych.

Nie zabraknie także podwójnego HDR oraz funkcji Smart ISO. Na wyposażeniu obiektywu znajdziemy także autorski autofokus SuperQPD.

Według nieoficjalnych informacji nowy sensor Samsunga ma zostać przeznaczony wyłącznie dla klientów tego koncernu pochodzących z Chin — wygląda więc na to, że ISOCELL HPX znajdzie się na wyposażeniu sprzętów takich marek, jak Xiaomi, Oppo czy Vivo.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Łańcuch Eksploatacji w Linux: Jak Dwa Błędy w PAM i udisks Prowadzą do Pełnego Przejęcia Systemu (CVE-2025-6018 & CVE-2025-6019)

W cyfrowym świecie bezpieczeństwa, eskalacja uprawnień (privilege escalation) jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń. Umożliwia atakującemu, który posiada jedynie podstawowe konto użytkownika, zdobycie pełnej kontroli administracyjnej (root) nad systemem. Niedawne odkrycie przez Qualys Threat Research Unit stanowi podręcznikowy przykład tego, jak dwie pozornie odizolowane podatności mogą zostać połączone w niszczycielski łańcuch ataku.

Bezpieczeństwo

Oprogramowanie Open Source w służbie wojskowej: Jak drony z ArduPilot zmieniają oblicze wojny na Ukrainie

W dzisiejszych czasach, gdy technologia odgrywa kluczową rolę na każdym polu, od medycyny po rozrywkę, nie jest zaskoczeniem, że jej wpływ jest coraz bardziej widoczny również w dziedzinie wojskowości. Jednak to, co może być zaskakujące, to fakt, że oprogramowanie open-source, tworzone przez społeczność entuzjastów i programistów z całego świata, staje się potężnym narzędziem w rękach armii. Niedawny, zmasowany atak dronów przeprowadzony przez Ukrainę na rosyjskie bazy lotnicze, jest tego najlepszym przykładem i dowodem na to, jak technologie o otwartym kodzie źródłowym rewolucjonizują współczesne pole walki.

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *