Spotify dołącza do blokady propagandy Russia Today i Sputnik News

Kolejny duży gracz na rynku dystrybucji treści internetowych sprzeciwia się krzewieniu rosyjskiej propagandy – serwis Spotify poinformował o usunięciu z bazy treści stworzonych przez kremlowskie media: Russia Today i Sputnik News.

Inwazja Rosji na Ukrainę stała się także szerokim polem do manewru dla propagandowych, rosyjskich mediów. Chcąc zmniejszyć skalę dezinformacji, najwięksi gracze na rynku technologicznym ograniczają dystrybucję materiałów przedstawiających punkt widzenia Kremla.

Kolejnym z nich jest popularny serwis streamingowy Spotify – z bazy tej usługi znikną wszystkie materiały z mediów wspierających reżim Władimira Putina: Russia Today oraz Sputnik. Nie będą one dostępne m.in. w Unii Europejskiej czy Stanach Zjednoczonych, choć nadal pozostaną w bibliotece użytkowników z Rosji.

Spotify podjęło także decyzję o zamknięciu rosyjskiego biura tej spółki – to może oznaczać, że wkrótce ten serwis streamingowy zakończy działalność w Rosji. Tamtejsze prawo wymaga bowiem, by zagraniczne firmy z branży mediów internetowych, które posiadają ponad 500 tysięcy użytkowników dziennie, ustanowiły własne przedstawicielstwo w tym kraju.

Warto pamiętać, że cenzury Russia Today i Sputnika dokonały już dwa potężne koncerny technologiczne – Google i Microsoft. Ich decyzje wiązały się m.in. z ograniczeniem wyników w wyszukiwarkach Bing i Google Search, a także zablokowaniu kanałów YouTube na terytorium Europy.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Sprzęt

Nadchodzi rewolucja w świecie procesorów

Choć przez ostatnie 11 lat w świecie produkcji procesorów zmieniło się sporo i dzięki kolejnym innowacjom w naszych komputerach i smartfonach obecnie znajdują się układy wyprodukowane w procesie klasy 5 lub 4 nm, to przez ten czas ogólne założenia dotyczące tego, jak powinien wyglądać pojedynczy tranzystor, pozostały relatywnie niezmienione. Jednak w najnowszych procesach technologicznych klasy 3 i 2 nm konieczne stało się wysłanie służącym nam przez ponad dekadę tranzystorów finFET na zasłużoną emeryturą, ponieważ nie da się ich już bardziej pomniejszać przy zachowaniu niezbędnych parametrów elektrycznych. Co dalej? W praktyce przekonamy się o tym już niedługo.

Militaria

Wojna dronów – jak działa zagłuszanie dronów? Jak namierzyć drony?

Drony. To właśnie ten sprzęt jest jednym z podstawowych wyróżników współczesnego konfliktu zbrojnego. Wojna na Ukrainie pokazuje, że drony, i to nie tylko te projektowane wyłącznie pod kątem zastosowań militarnych, stały się nieodzownym wyposażeniem współczesnego pola walki. Nigdy wcześniej w żadnym konflikcie tego typu sprzęt nie był wykorzystywany na tak szeroką skalę. Temat zagłuszania dronów i zakłócania ich pracy interesuje nie tylko walczące strony, ale też wiele osób, które po prostu nie chcą, by ktoś latał dronem nad ich posesją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *