Spotify dołącza do blokady propagandy Russia Today i Sputnik News

Kolejny duży gracz na rynku dystrybucji treści internetowych sprzeciwia się krzewieniu rosyjskiej propagandy – serwis Spotify poinformował o usunięciu z bazy treści stworzonych przez kremlowskie media: Russia Today i Sputnik News.

Inwazja Rosji na Ukrainę stała się także szerokim polem do manewru dla propagandowych, rosyjskich mediów. Chcąc zmniejszyć skalę dezinformacji, najwięksi gracze na rynku technologicznym ograniczają dystrybucję materiałów przedstawiających punkt widzenia Kremla.

Kolejnym z nich jest popularny serwis streamingowy Spotify – z bazy tej usługi znikną wszystkie materiały z mediów wspierających reżim Władimira Putina: Russia Today oraz Sputnik. Nie będą one dostępne m.in. w Unii Europejskiej czy Stanach Zjednoczonych, choć nadal pozostaną w bibliotece użytkowników z Rosji.

Spotify podjęło także decyzję o zamknięciu rosyjskiego biura tej spółki – to może oznaczać, że wkrótce ten serwis streamingowy zakończy działalność w Rosji. Tamtejsze prawo wymaga bowiem, by zagraniczne firmy z branży mediów internetowych, które posiadają ponad 500 tysięcy użytkowników dziennie, ustanowiły własne przedstawicielstwo w tym kraju.

Warto pamiętać, że cenzury Russia Today i Sputnika dokonały już dwa potężne koncerny technologiczne – Google i Microsoft. Ich decyzje wiązały się m.in. z ograniczeniem wyników w wyszukiwarkach Bing i Google Search, a także zablokowaniu kanałów YouTube na terytorium Europy.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Militaria

Wyrzutnie rakietowe HIMARS już w Ukrainie. Zobacz je w akcji!

Jak poinformował ukraiński rząd, pierwsze systemy artylerii rakietowej HIMARS są już w rękach ukraińskich żołnierzy. Broń trafiła tam w ramach pomocy wojskowej Stanów Zjednoczonych i w sieci pojawiło się już nagranie rzekomo prezentujące je w akcji.

Mobilne

Aplikacje, które pomogą uniknąć mandatu podczas wakacji. Poznaj je!

Zbliżające się wakacje wiążą się z wyjazdami, a wiele osób decyduje się na podróż własnym autem. Warto jednak mieć na uwadzę, że rok 2022 stoi pod znakiem podwyżek i dotyczy to również kar za przekroczenie prędkości na polskich drogach. O “mandatach grozy” z pewnością usłyszymy tego lata wielokrotnie, a dzięki tym aplikacjom kierowcy z wyprzedzeniem dostaną informację o najbliższych fotoradarach.

Oprogramowanie

W jakim stopniu przeglądarki są dziś zgodne ze standardem HTML?

Dyskusje na temat zgodności przeglądarek z HTML5 całkowicie ucichły. Wróciliśmy do sytuacji sprzed dwóch dekad, gdy rozpatrywano jedynie zgodność stron z przeglądarką, a nie standardem. Czyżby wszyscy byli już zgodni z HTML5?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.