Spotify dołącza do blokady propagandy Russia Today i Sputnik News

Kolejny duży gracz na rynku dystrybucji treści internetowych sprzeciwia się krzewieniu rosyjskiej propagandy – serwis Spotify poinformował o usunięciu z bazy treści stworzonych przez kremlowskie media: Russia Today i Sputnik News.

Inwazja Rosji na Ukrainę stała się także szerokim polem do manewru dla propagandowych, rosyjskich mediów. Chcąc zmniejszyć skalę dezinformacji, najwięksi gracze na rynku technologicznym ograniczają dystrybucję materiałów przedstawiających punkt widzenia Kremla.

Kolejnym z nich jest popularny serwis streamingowy Spotify – z bazy tej usługi znikną wszystkie materiały z mediów wspierających reżim Władimira Putina: Russia Today oraz Sputnik. Nie będą one dostępne m.in. w Unii Europejskiej czy Stanach Zjednoczonych, choć nadal pozostaną w bibliotece użytkowników z Rosji.

Spotify podjęło także decyzję o zamknięciu rosyjskiego biura tej spółki – to może oznaczać, że wkrótce ten serwis streamingowy zakończy działalność w Rosji. Tamtejsze prawo wymaga bowiem, by zagraniczne firmy z branży mediów internetowych, które posiadają ponad 500 tysięcy użytkowników dziennie, ustanowiły własne przedstawicielstwo w tym kraju.

Warto pamiętać, że cenzury Russia Today i Sputnika dokonały już dwa potężne koncerny technologiczne – Google i Microsoft. Ich decyzje wiązały się m.in. z ograniczeniem wyników w wyszukiwarkach Bing i Google Search, a także zablokowaniu kanałów YouTube na terytorium Europy.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *