Starlink wkrótce dla wszystkich Ukraińców

Starlink rozpoczął prace nad otwarciem przedstawicielstwa w Ukrainie, o czym poinformował Mychajło Fedorow, minister transformacji cyfrowej Ukrainy. Polityk dodał, że zatwierdzono już pierwszą niezbędną decyzję, by móc udostępnić system wszystkim Ukraińcom.

Mychajło Fedorow wicepremier i minister transformacji cyfrowej Ukrainy na bieżąco informuje swoich obywateli o postępach we wprowadzeniu systemu Starlink na terenie kraju. W jednym z ostatnich postów przekazał, że w Ukrainie działa już ponad 10 tysięcy stacji, a kraj pędzi w stronę technologicznej przyszłości.

„Obecnie ponad 10 tys. stacji pomaga łączyć i wspierać krytyczne obiekty energetyczne i telekomunikacyjne, placówki opieki zdrowotnej, a nawet kampanię zasiewów, a także przywracać wyludnione obszary” – napisał Fedorow. „Ukraina jest teraz prawie niemożliwa do wyobrażenia bez nowoczesnej technologii Starlink. A ta technologia stanie się jeszcze bardziej dostępna dla Ukraińców” – podkreślił.

Fedorow miał jeszcze jedną ważną wiadomość do przekazania. „Starlink rozpoczął prace nad otwarciem przedstawicielstwa na Ukrainie!” – dodał minister, obiecując, że podejmie wszelkie działania, by jak najszybciej uruchomić system łączności. Na jego kolejny krok nie trzeba było długo czekać.

„Tak jak obiecałem, podejmujemy szybkie kroki w celu pełnego zalegalizowania wykorzystania technologii Starlink w Ukrainie” – przekazał Fedorow w kolejnym poście. Zgodnie z jego deklaracją Krajowa Komisja Regulacji Państwowej Komunikacji Elektronicznej, Widma Częstotliwości Radiowych i Świadczenia Usług Pocztowych z inicjatywy Państwowej Służby Łączności Specjalnej i Ochrony Informacji Ukrainy zatwierdziła pierwszą niezbędną decyzję, która stanowi:

  • W czasie stanu wojennego korzystanie z terminali satelitarnych systemu SpaceX Starlink będzie dozwolone dla wszystkich kategorii użytkowników,
  • Zmianę planu wykorzystania ukraińskich zasobów częstotliwości radiowych w celu dostosowania warunków działania systemu SpaceX Starlink na terytorium Ukrainy zgodnie z niniejszą decyzją.

„My pędzimy w kierunku technologicznie zaawansowanej przyszłości, podczas gdy nasz północno-wschodni sąsiad dryfuje w kierunku średniowiecza” – spuentował Fedorow.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Linux

Linux – Niewidzialny bohater technologii. Gdzie go znajdziesz?

Linux. System operacyjny, o którym słyszał chyba każdy, ale niewielu zdaje sobie sprawę z jego wszechobecności w naszym życiu. Często kojarzony jedynie z informatykami i serwerowniami, w rzeczywistości napędza wiele urządzeń, z których korzystamy na co dzień, a jego historia jest ściśle związana z Uniksem 1. W tym artykule, bazując na dogłębnych badaniach 2, przyjrzymy się bliżej temu fascynującemu systemowi i jego różnorodnym zastosowaniom, a także odkryjemy ciekawostki, które uczynią naszą podróż przez świat Linuksa jeszcze bardziej interesującą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *