Tajemniczy wybuch w centrum danych Google’a. Pracownicy poparzeni!

W jednym z centrów danych Google’a miał miejsce wybuch. W wyniku eksplozji ucierpieli pracownicy firmy. Doszło też do awarii serwisu – przez kilkanaście minut nie działała wyszukiwarka oraz Google Maps.

To nie był dobry dzień dla Google’a. Nad ranem, ok. 3:15 czasu polskiego, doszło do ogólnoświatowej awarii. Nie działała wyszukiwarka oraz Google Maps – niektórzy użytkownicy doświadczali też sporadycznych problemów z innymi usługami Google Suite. Awaria została usunięta po kilkunastu minutach i świat prawdopodobnie by o niej zapomniał, gdyby nie tajemniczy wybuch w jednym z centrów danych amerykańskiej firmy.

Wybuch w centrum danych Google w mieście Omaha

Na kilkanaście minut przed awarią doszło do eksplozji w centrum danych Google znajdującym się w mieście Omaha w stanie Iowa. To jedna z największych tego rodzaju placówek amerykańskiej firmy – inne znajdują się m.in. w Wirginii, Ohio, Teksasie, Oklahomie i Oregonie.

Jak podaje Techradarw eksplozji zostało rannych trzech pracowników Google’a, którzy z ciężkimi obrażeniami zostali przewiezieni do miejscowego szpitala. Amerykański portal powołuje się na źródło z Twittera udostępniające informacje pojawiające się na częstotliwościach radiowych służb ratunkowych z Omahy. Twierdzi ono, że pracownicy zostali poparzeni.

Jaka jest przyczyna wybuchu w centrum danych Google?

Przyczyna eksplozji nie jest znana. Wiadomo jedynie, że ranni pracownicy są elektrykami. Google nie wydał żadnego oświadczenia na temat tego wydarzenia, nie skomentował też awarii, które miała po nim miejsce. Jeśli firma nie ujawni nam dodatkowych informacji, przyczyna wybuchu zapewne pozostanie tajemnicą.

Jest mało prawdopodobne, że eksplozja w Omaha jest przyczyną awarii usług Google. Amerykański gigant ma kilkadziesiąt centrów danych rozsianych po całym świecie, a każde z nich ma szereg zabezpieczeń, które zostały przygotowane na właśnie takie wydarzenia. Zapewne był to po prostu nieszczęśliwy zbieg okoliczności.

Czym jest centrum danych?

Centrum danych to specjalistyczny budynek, w którym przechowuje się elementy infrastruktury sieciowe. Są to głównie serwery, ale też np. sieci pamięci masowej. Każde centrum danych musi mieć szereg zabezpieczeń, które powinny zapewnić bezpieczeństwo pracownikom, a także zapewnić sprawne działanie sieci.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Menadżer haseł Norton złamany! Wyciek danych użytkowników

Znany producent oprogramowania odpowiadającego za bezpieczeństwo naszych komputerów i danych — Norton — poinformował o złamaniu zabezpieczeń usługi LifeLock, służącej m.in. do przechowywania haseł. Hakerzy mogli uzyskać dostęp do kont niektórych klientów.

Bezpieczeństwo

Każdy smartfon można podsłuchać. Wystarczy sprytny trik z akcelerometrem

Ataki bocznokanałowe to fascynująca sprawa. Przyznajcie, pomysły takie jak wykorzystanie regulacji prędkości obrotowej wentylatorów komputera do przesyłania danych alfabetem Morse’a robią wrażenie. Oto kolejny z nich. Nie mniej zaskakujący, za to potencjalnie niebezpieczny, bo pozwala napastnikowi podsłuchiwać rozmowy. W pewnym sensie.

Oprogramowanie

Programiści wolą Linuksa od Maca. Dlaczego?

Linux wygrywa z systemem macOS wśród programistów. Kodowanie to jedno z tych zastosowań, wśród których „Pingwinek” odgrywa naprawdę dużą rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *