Tak będzie wyglądać aplikacja mObywatel 2.0

Aplikacja mObywatel 2.0 jest już na ostatniej prostej. To tutaj od 13 lipca będzie wygodnie dostępny elektroniczny mDowód i już teraz wiadomo, jak będzie wyglądać interfejs. Aplikacja została wyraźnie odświeżona względem dotychczasowej wersji.

Aplikacja mObywatel jest od dawna dostępna dla Polaków, ale nowa odsłona – mObywatel 2.0 – powinna sprawić, że jeszcze więcej osób zdecyduje się na instalację. Na stronie Cyfryzacji KRPM od pewnego czasu dostępny jest symulator, który pozwala sprawdzić, jak będzie wyglądać proces tzw. “onboardingu” w mObywatelu 2.0, czyli pierwszego uruchomienia aplikacji, który pozwoli użytkownikowi zalogować się z wykorzystaniem jednej z metod.

Użytkownicy mogą też już zainstalować wersję beta aplikacji, choć ta może jeszcze działać niestabilnie i należy ją traktować głównie jako podgląd tego, jak ma wyglądać ostateczne wydanie. Wszystko wskazuje na to, że twórcy podtrzymali wcześniejsze założenia i interfejs będzie przypominać ten z wcześniejszej zapowiedzi.

mObywatel 2.0 co do zasady będzie oferować te same funkcje, co dotychczasowa edycja, ale interfejs aplikacji zostanie znacznie odmieniony, zaś niektóre opcje konfiguracyjne zmienione. Do wszystkich opcji – na czele z mDowodem – dostęp będzie po prostu wygodniejszy. Użytkownicy mogą z poziomu aplikacji między innymi sprawdzać swoje punkty karne, przeglądać inne dokumenty przechowywane w formie cyfrowej, obsługiwać e-Recepty, a wkrótce – między innymi zastrzegać numer PESEL.

Elektroniczny dowód osobisty zwany w aplikacji mDowodem będzie respektowany w znakomitej większości codziennych sytuacji, w tym przy próbie rejestracji karty SIM, w banku czy u notariusza. Obligatoryjne respektowanie elektronicznego dokumentu przez banki wejdzie w życie 1 września 2023 roku. Plastikowy dokument tożsamości też będzie jednak potrzebny –  przy przekraczaniu granicy kraju lub na potrzeby wyrobienia nowego dowodu osobistego.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Sprzęt

Standard Wi-Fi 7 oficjalnie zatwierdzony

Wi-Fi 7 to najnowszy standard łączności bezprzewodowej, który został oficjalnie zatwierdzony i jest gotowy do wdrożenia. Oficjalna specyfikacja tego standardu została ogłoszona na targach CES 2024, co oznacza, że producenci urządzeń mogą teraz rozpocząć proces certyfikacji swoich produktów.

Linux

Linux Kernel 6.7: Nowa Era Innowacji

Linux Kernel 6.7 został oficjalnie wydany, wprowadzając szereg nowych funkcji i ulepszeń. Ten najnowszy stabilny kernel Linuxa z pewnością zasługuje na uwagę.

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *