Tak będzie wyglądać aplikacja mObywatel 2.0

Aplikacja mObywatel 2.0 jest już na ostatniej prostej. To tutaj od 13 lipca będzie wygodnie dostępny elektroniczny mDowód i już teraz wiadomo, jak będzie wyglądać interfejs. Aplikacja została wyraźnie odświeżona względem dotychczasowej wersji.

Aplikacja mObywatel jest od dawna dostępna dla Polaków, ale nowa odsłona – mObywatel 2.0 – powinna sprawić, że jeszcze więcej osób zdecyduje się na instalację. Na stronie Cyfryzacji KRPM od pewnego czasu dostępny jest symulator, który pozwala sprawdzić, jak będzie wyglądać proces tzw. “onboardingu” w mObywatelu 2.0, czyli pierwszego uruchomienia aplikacji, który pozwoli użytkownikowi zalogować się z wykorzystaniem jednej z metod.

Użytkownicy mogą też już zainstalować wersję beta aplikacji, choć ta może jeszcze działać niestabilnie i należy ją traktować głównie jako podgląd tego, jak ma wyglądać ostateczne wydanie. Wszystko wskazuje na to, że twórcy podtrzymali wcześniejsze założenia i interfejs będzie przypominać ten z wcześniejszej zapowiedzi.

mObywatel 2.0 co do zasady będzie oferować te same funkcje, co dotychczasowa edycja, ale interfejs aplikacji zostanie znacznie odmieniony, zaś niektóre opcje konfiguracyjne zmienione. Do wszystkich opcji – na czele z mDowodem – dostęp będzie po prostu wygodniejszy. Użytkownicy mogą z poziomu aplikacji między innymi sprawdzać swoje punkty karne, przeglądać inne dokumenty przechowywane w formie cyfrowej, obsługiwać e-Recepty, a wkrótce – między innymi zastrzegać numer PESEL.

Elektroniczny dowód osobisty zwany w aplikacji mDowodem będzie respektowany w znakomitej większości codziennych sytuacji, w tym przy próbie rejestracji karty SIM, w banku czy u notariusza. Obligatoryjne respektowanie elektronicznego dokumentu przez banki wejdzie w życie 1 września 2023 roku. Plastikowy dokument tożsamości też będzie jednak potrzebny –  przy przekraczaniu granicy kraju lub na potrzeby wyrobienia nowego dowodu osobistego.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Nauka

GPT-5 będzie „na poziomie osoby z doktoratem”? OpenAI zachwala nowy model

Model GPT-5 może w pewnych konkretnych zadaniach wykazywać się „inteligencją” na poziomie doktora nauk. Tak przynajmniej wynika z deklaracji ze strony OpenAI. Firma traktuje swoje kolejne modele sztucznej inteligencji jako przykład rozwoju podobny do tego, który ma miejsce w przypadku nauki w szkole i na uczelni.

Bezpieczeństwo

Komunikat CSIRT KNF. Atak na użytkowników telefonów iPhone

CSIRT KNF ostrzega użytkowników iPhone’ów z aktywną obsługą wiadomości iMessage przed trwającą kampanią phishingową. Oszuści wykorzystują nośny wątek “nieodebranej paczki”, by zachęcić do kliknięcia linku. W ten sposób można trafić na fałszywą stronę InPostu, gdzie wyłudzane są dane.

Sprzęt

Komputery Copilot+ już oficjalnie dostępne w sprzedaży

Zgodnie z planami, dzisiaj laptopy Copilot+ wkraczają na rynek. Rozpoczyna się w ten sposób nowy rozdział w technologii, gdyż nie tylko mamy nową kategorię produktów, ale także nowego gracza na rynku pecetów – Qualcomm. A producent podobno działa nad kolejnymi Snapdragonami, których cena ma być tak przystępna, że urządzenia Copilot+ trafią pod strzechy.

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *