Tłumaczenie na żywo w telefonie. Porozumiesz się w każdym języku

Obecna sytuacja związana z Ukrainą powoduje, że wiele osób szuka sposobów na jak najłatwiejsze porozumienie się z uchodźcami. Może nam w tym pomóc translator, mający możliwość tłumaczenia w czasie rzeczywistym z jednego języka na drugi.

Jednym z przykładów aplikacji z takimi możliwościami, jest Microsoft Translator. Dzięki temu programowi użytkownik nie musi nawet naciskać przycisku mikrofonu, gdy będzie chciał przeprowadzić rozmowę. Wystarczy, że wybierze języki, włączy jednorazowo mikrofon, translator będzie tłumaczyć wszystko na bieżąco.

Działanie translatora

Po uruchomieniu przez użytkownika oraz wybraniu dwóch języków rozmowy, Microsoft Translator nasłuchuje i tłumaczy to, co powie każda strona, gdy ta tylko skończy swoją wypowiedź. Pozwala to na płynną wymianę informacji, pomimo bariery językowej. Istnieją dwa tryby tłumaczeń — odsłuchanie mowy lub przeczytanie tłumaczenia tekstu na ekranie.

Rozmowę z osobą mówiącą w innym języku ułatwia projekt podzielonego ekranu. Trzymając telefon między sobą a drugą osobą, każda strona widzi komunikaty w swoim języku obrócone w odpowiednim kierunku. W przypadku, gdy wybierzemy odsłuchanie wypowiedzi, aplikacja może specjalnie spowolnić odtwarzanie, jeśli domyślna prędkość jest zbyt szybka, abyśmy byli w stanie ją zrozumieć.

Program Microsoft Translator pozwala na komunikację w ponad 45 językach (w przypadku wykorzystania trybu z odsłuchiwaniem mowy) lub w ponad 60 językach, jeśli użytkownik korzysta z trybu odczytywania tłumaczonego tekstu.

Pomoc Asystenta Google

Możliwość tłumaczenia w czasie rzeczywistym z jednego języka na drugi posiada także Asystent Google. Aby skorzystać z tej funkcji, wystarczy uruchomić wirtualnego asystenta poleceniem OK Google, a następne powiedzieć polecenie z informacją o językach, z jakich ma dokonać tłumaczenia, na przykład Tłumacz rozmowę z polskiego na angielski.

Jeśli polecenie nie zostało zrozumiane przez Asystenta lub miał on problem ze znalezieniem odpowiednich języków, poprosi nas o wybieranie języków do tłumaczenia. Po ich wybraniu i usłyszeniu sygnału dźwiękowego, można rozpocząć rozmowę w dowolnym z wybranych języków. Użytkownik nie musisz przełączać języków, by tłumacz zmienił stronę tłumaczenia.

Google zwraca uwagę, by w przypadku korzystania z funkcji, prawidłowo wymawiać słowa i ograniczyć hałasy w tle. W ten sposób urządzenie będzie mogło wykryć, w jakim języku mówią obie osoby i płynnie przełączać się między nimi. Ważne jest również zwracanie uwagi na sygnał dźwiękowy – można go usłyszeć po każdej wypowiedzi tłumacza. Jeśli zaczniemy mówić przed nim, telefon może nie zarejestrować całej wypowiedzi.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Bezpieczeństwo

Przełomowa kwantowa technologia generowania liczb losowych z WAT: Szczegółowa analiza i perspektywy

W dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie, prawdziwie losowe liczby stanowią fundament wielu kluczowych dziedzin. Od zabezpieczania komunikacji poprzez kryptografię aż po przeprowadzanie złożonych symulacji naukowych i inżynierskich , generowanie nieprzewidywalnych sekwencji danych jest niezbędne. Losowość odgrywa również istotną rolę w grach losowych , w sektorze finansowym , gdzie zapewnia unikalność transakcji, oraz w badaniach statystycznych. W kryptografii, siła klucza szyfrującego jest bezpośrednio związana z jakością i stopniem losowości użytym do jego wygenerowania . Im wyższa entropia źródła losowego, tym trudniejszy do złamania staje się klucz. Prawdziwa losowość jest zatem kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wzmacniając algorytmy szyfrujące i chroniąc integralność przesyłanych oraz przechowywanych danych . Zapotrzebowanie na generatory liczb losowych o wysokiej jakości i nieprzewidywalności stale rośnie, co jest bezpośrednio powiązane z postępem technologicznym i coraz większym znaczeniem bezpieczeństwa informacji. Wraz z dynamicznym przenoszeniem coraz większej liczby aspektów naszego życia do sfery cyfrowej, ilość generowanych i przesyłanych danych nieustannie wzrasta. Ochrona tych danych przed nieautoryzowanym dostępem i manipulacją staje się priorytetem, a prawdziwa losowość jest nieodzownym narzędziem do skutecznego szyfrowania i zabezpieczania przed różnego rodzaju atakami.

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie DeepSeek Zna Twoje Sekrety: Analiza Bezpieczeństwa Danych Treningowych LLM

Prawdopodobnie DeepSeek zna Wasze sekrety oraz klucze API! Takie ostrzeżenie pojawiło się na łamach Sekurak.pl. W dynamicznie rozwijającym się świecie dużych modeli językowych (LLM), gdzie innowacje pojawiają się niemal codziennie, DeepSeek AI szybko zyskał miano znaczącego gracza, budząc zainteresowanie swoimi możliwościami i efektywnością. Jednakże, wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa. Niedawne odkrycie dokonane przez badaczy z Truffle Security rzuca nowe światło na potencjalne zagrożenia związane z danymi treningowymi tych zaawansowanych modeli. Wnikliwa analiza publicznie dostępnego zbioru danych Common Crawl, wykorzystywanego do trenowania LLM, w tym DeepSeek, ujawniła obecność licznych, potencjalnie wciąż aktywnych kluczy API i haseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *