Uważaj na fałszywe zbiórki na pomoc Ukrainie. Zawsze sprawdzaj gdzie wpłacasz pieniądze

Okropne wydarzenia w Ukrainie sprawiły, że wiele osób chce wesprzeć finansowo naszych wschodnich sąsiadów. Niestety internetowi oszuści próbują wykorzystać sytuację, organizując fałszywe zbiórki.

Firmy i eksperci od bezpieczeństwa w Internecie ostrzegają, że masowo tworzone są nowe domeny oraz strony internetowe, które podszywają się pod organizacje zbierające pieniądze na pomoc Ukrainie. Oszuści nie tylko próbują wyłudzić w ten sposób pieniądze, ale również dane logowania do naszych kont bankowych.

Udostępniają lub przesyłają linki prowadzące do stron przypominających serwisy odpowiedzialne za płatności internetowe i w ten sposób próbują nas okraść. Warto zachować teraz wzmożoną czujność oraz być bardzo ostrożnym. Niektóre otrzymywane wiadomości mogą brzmieć naprawdę dramatycznie, ale jeżeli nie znamy ich autora, powinniśmy je ignorować.

Chcąc wspomóc ludzi w Ukrainie, dobrze sprawdzajmy organizacje, którym przelewamy pieniądze lub korzystajmy ze sprawdzonych list takich zbiórek.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *