Visual Studio 2022 i .NET 6 już dostępne. To przełomowy moment dla programistów

Visual Studio 2022 jest już ogólnie dostępny do pobrania. Program można ściągnąć w wersji 64-bitowej i, jak obiecuje Microsoft, oferuje programistom szereg nowości i udogodnień, które powinny przyspieszyć ich codzienną pracę.

Co ważne, IDE w wersji 2022 otrzymało wsparcie IntelliCode. Ma ono sprawić, że programiści będą w stanie zakodować więcej rzeczy w krótszym czasie, dzięki autouzupełnianiu całych wierszy kodu.

Bardziej niezawodny kod

Zdaniem Microsoftu, wbudowany w IDE IntelliCode może teraz uzupełniać całe wiersze kodu, umożliwiając pisanie niezawodnego kodu za pomocą zaledwie dwóch naciśnięć klawisza tabulatora. IntelliCode może również wykrywać powtarzające się zmiany i sugerować poprawki w całej bazie kodu, gdzie występują podobne wzorce.

Dodatkowym ułatwieniem ma być także funkcja Hot Reload, która daje możliwość zaktualizowania kodu i natychmiastowego wyświetlenia zmian bez ponownego wdrażania i uruchamiać aplikacji. To jednak nie wszystko, bowiem w IDE miało znaleźć się sporo innych nowych możliwości i poprawek, które sprawią, że programiści będą mogli przyspieszyć swoją codzienną pracę z programem.

Obsługa procesorów M1

Programiści korzystający z laptopów Apple nie zostaną pominięci. Visual Studio 2022 będzie także dostępne dla komputerów Mac, wraz z obsługą ogólnie dostępnej wersji platformy .NET 6. Póki co możliwe jest pobranie wersji pokazowej. We wpisie na blogu Microsoft przekazał, że zespół pracuje nad obsługą chipów od Apple, jednak ta będzie dostępna wkrótce.

Visual Studio 2022 dla komputerów Mac ma się pokazać w pierwszej połowie 2022 r. Ostateczna decyzja o dacie wydania zostanie podjęta na podstawie opinii wszystkich użytkowników. Twórcy podają, że jest to poważna aktualizacja interfejsu IDE i jego architektury, dlatego chcą mieć pewność, że nie posiada on żadnych błędów, które mogłyby przeszkodzić użytkownikom w pracy. Planowane prace nad Visual Studio można zawsze sprawdzić na udostępnionej roadmapie.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Linux

Linux – Niewidzialny bohater technologii. Gdzie go znajdziesz?

Linux. System operacyjny, o którym słyszał chyba każdy, ale niewielu zdaje sobie sprawę z jego wszechobecności w naszym życiu. Często kojarzony jedynie z informatykami i serwerowniami, w rzeczywistości napędza wiele urządzeń, z których korzystamy na co dzień, a jego historia jest ściśle związana z Uniksem 1. W tym artykule, bazując na dogłębnych badaniach 2, przyjrzymy się bliżej temu fascynującemu systemowi i jego różnorodnym zastosowaniom, a także odkryjemy ciekawostki, które uczynią naszą podróż przez świat Linuksa jeszcze bardziej interesującą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *