WhatsApp pozwoli się ukryć. Kontakty nie sprawdzą kiedy byliśmy online

Poza pracą nad nową funkcją Społeczności, twórcy WhatsAppa szukają też innych możliwości urozmaicenia aplikacji. Tym razem użytkownicy otrzymają szansę na ukrycie swojego statusu przed wybranymi osobami, które mają na swojej liście kontaktów.

Jak zauważa WABetaInfo, najnowsze wydanie beta WhatsApp wprowadza zaawansowane ustawienia pozwalające na zarządzenie widokiem statusu “ostatnio widziany”, opisem profilu czy widocznością zdjęcia dla wybranych kontaktów. Tego rodzaju możliwości dostępne były już wcześniej na Androidzie, zaś teraz mogą z nich skorzystać także użytkownicy iOS-a.

Zarządzanie prywatnością

Użytkownicy, którzy biorą udział w beta testach aplikacji WhatsApp, mogą znaleźć wspomniane nowości w zakładce Prywatność w Ustawieniach. Za jej pomocą możliwe jest wskazanie, które kontakty będą w stanie (lub nie) zobaczyć nasze zdjęcie czy status online. Co więcej, nic nie stoi na przeszkodzie, by całkowicie ograniczyć widoczność wybranych elementów naszego profilu dla wszystkich użytkowników, nie tylko tych z naszej listy kontaktów.

Nowości w WhatsAppie

Jeżeli nie jesteśmy w stanie odnaleźć wspomnianej opcji w ustawieniach, prawdopodobnie nie należymy jeszcze do grona testerów, którzy zostali wytypowani do sprawdzenia nowych funkcjonalności. Wspomniana funkcja została początkowo udostępniona tylko niektórym użytkownikom wersji beta, jednak może stać się dostępna dla kolejnych osób w ciągu najbliższych dni.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.