JSC Bank PSCB zwany potocznie ,,bankiem oligarchów” pod kontrolą hakerów

Hakerzy z Network Battalion 65 mieli wykraść dane z petersburskiego społecznego banku komercyjnego, w skrócie JSC Bank PSCB. Grupa zapowiada, że w najbliższych dniach do sieci trafią dane zgromadzone w trakcie ataku.

Jak wynika z przekazu opublikowanego przez NB65 na Twitterze, chociaż zhakowany bank nie jest największy, jego strategiczne znaczenie dla Rosji ma być oczywiste. Oligarchowie i przedstawiciele rosyjskiego rządu mieli przenieść ogromne ilości funduszy za pośrednictwem usług PSCB, dlatego hakerzy postanowili obrać go za cel swojego ataku.

Mamy twoje dane

Grupa podała, że jest obecnie w posiadaniu pełnej historii transakcji, rekordów e-podatków, posiada dane klientów, klucze, tokeny, bazy danych i inne, ważne dla banku informacje, których wyjście na światło dzienne mogłoby oznaczać katastrofę dla organizacji. Wszystkie te dane, jeśli NB65 spełnią swoje groźby, zostaną wrzucone do internetu, zaś członkowie kolektywu hakerskiego cieszą się, że są cierniem w boku [Rosji].

Prawdopodobnie nie jest to ostatnia akcja, jaką ma w planach Network Battalion 65. Z przekazu wynika, że im dłużej Rosja będzie toczyć wojnę z Ukrainą, tym dłużej hakerzy odpowiadać atakami przeciwko każdemu bankowi, firmie i innym organizacjom, które wspierają działania wojenne.

Póki co, grupa zapowiada wrzucenie do sieci ponad 800 GB danych zebranych w trakcie ataku. Osoby, które czekają na dowody, są proszone przez hakerów o jeszcze chwilę cierpliwości.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Militaria

Wyrzutnie rakietowe HIMARS już w Ukrainie. Zobacz je w akcji!

Jak poinformował ukraiński rząd, pierwsze systemy artylerii rakietowej HIMARS są już w rękach ukraińskich żołnierzy. Broń trafiła tam w ramach pomocy wojskowej Stanów Zjednoczonych i w sieci pojawiło się już nagranie rzekomo prezentujące je w akcji.

Mobilne

Aplikacje, które pomogą uniknąć mandatu podczas wakacji. Poznaj je!

Zbliżające się wakacje wiążą się z wyjazdami, a wiele osób decyduje się na podróż własnym autem. Warto jednak mieć na uwadzę, że rok 2022 stoi pod znakiem podwyżek i dotyczy to również kar za przekroczenie prędkości na polskich drogach. O “mandatach grozy” z pewnością usłyszymy tego lata wielokrotnie, a dzięki tym aplikacjom kierowcy z wyprzedzeniem dostaną informację o najbliższych fotoradarach.

Oprogramowanie

W jakim stopniu przeglądarki są dziś zgodne ze standardem HTML?

Dyskusje na temat zgodności przeglądarek z HTML5 całkowicie ucichły. Wróciliśmy do sytuacji sprzed dwóch dekad, gdy rozpatrywano jedynie zgodność stron z przeglądarką, a nie standardem. Czyżby wszyscy byli już zgodni z HTML5?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.