JSC Bank PSCB zwany potocznie ,,bankiem oligarchów” pod kontrolą hakerów

Hakerzy z Network Battalion 65 mieli wykraść dane z petersburskiego społecznego banku komercyjnego, w skrócie JSC Bank PSCB. Grupa zapowiada, że w najbliższych dniach do sieci trafią dane zgromadzone w trakcie ataku.

Jak wynika z przekazu opublikowanego przez NB65 na Twitterze, chociaż zhakowany bank nie jest największy, jego strategiczne znaczenie dla Rosji ma być oczywiste. Oligarchowie i przedstawiciele rosyjskiego rządu mieli przenieść ogromne ilości funduszy za pośrednictwem usług PSCB, dlatego hakerzy postanowili obrać go za cel swojego ataku.

Mamy twoje dane

Grupa podała, że jest obecnie w posiadaniu pełnej historii transakcji, rekordów e-podatków, posiada dane klientów, klucze, tokeny, bazy danych i inne, ważne dla banku informacje, których wyjście na światło dzienne mogłoby oznaczać katastrofę dla organizacji. Wszystkie te dane, jeśli NB65 spełnią swoje groźby, zostaną wrzucone do internetu, zaś członkowie kolektywu hakerskiego cieszą się, że są cierniem w boku [Rosji].

Prawdopodobnie nie jest to ostatnia akcja, jaką ma w planach Network Battalion 65. Z przekazu wynika, że im dłużej Rosja będzie toczyć wojnę z Ukrainą, tym dłużej hakerzy odpowiadać atakami przeciwko każdemu bankowi, firmie i innym organizacjom, które wspierają działania wojenne.

Póki co, grupa zapowiada wrzucenie do sieci ponad 800 GB danych zebranych w trakcie ataku. Osoby, które czekają na dowody, są proszone przez hakerów o jeszcze chwilę cierpliwości.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Czy unijne regulacje DORA i NIS2 zwiększą bezpieczeństwo sieci?

Średnio już 4,45 milionów dolarów wynoszą koszty neutralizacji skutków incydentu naruszenia bezpieczeństwa danych w firmach1. W ostatnich latach cyberprzestępcy coraz częściej prowadzą tzw. ataki na łańcuch dostaw, w których wprowadzenie złośliwego kodu do produktu jednej firmy lub włamanie do jej cyfrowych systemów może dotknąć setki, a nawet tysiące jej partnerów i podwykonawców. O tym, że problem jest poważny, świadczą najnowsze regulacje wprowadzane na całym świecie: w Wielkiej Brytanii, USA, Chinach czy Unii Europejskiej (NIS2 i DORA), które mają zwiększać bezpieczeństwo klientów i dostawców.

Bezpieczeństwo

Luka w chipach Apple. Eksperci opracowali atak typu GoFetch

Eksperci z kilku uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych połączyli siły podczas pracy nad wyodrębnianiem sekretów kryptograficznych z komputerów Apple z procesorami ARM M1 i M2. Atak nazwano “GoFetch Attack”.

Sprzęt

Ukończono montaż nowego superkomputera ,,Helios”. To numer 1 w Polsce

Superkomputer Helios to system zainstalowany w ACK Cyfronet AGH, a powstały w wyniku prac realizowanych w koordynowanym przez Cyfronet projekcie Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC – EuroHPC PL. Superkomputer został zbudowany według projektu Cyfronetu przez Hewlett-Packard Enterprise w oparciu o platformę HPE Cray EX4000 i składa się z trzech partycji obliczeniowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *