JSC Bank PSCB zwany potocznie ,,bankiem oligarchów” pod kontrolą hakerów

Hakerzy z Network Battalion 65 mieli wykraść dane z petersburskiego społecznego banku komercyjnego, w skrócie JSC Bank PSCB. Grupa zapowiada, że w najbliższych dniach do sieci trafią dane zgromadzone w trakcie ataku.

Jak wynika z przekazu opublikowanego przez NB65 na Twitterze, chociaż zhakowany bank nie jest największy, jego strategiczne znaczenie dla Rosji ma być oczywiste. Oligarchowie i przedstawiciele rosyjskiego rządu mieli przenieść ogromne ilości funduszy za pośrednictwem usług PSCB, dlatego hakerzy postanowili obrać go za cel swojego ataku.

Mamy twoje dane

Grupa podała, że jest obecnie w posiadaniu pełnej historii transakcji, rekordów e-podatków, posiada dane klientów, klucze, tokeny, bazy danych i inne, ważne dla banku informacje, których wyjście na światło dzienne mogłoby oznaczać katastrofę dla organizacji. Wszystkie te dane, jeśli NB65 spełnią swoje groźby, zostaną wrzucone do internetu, zaś członkowie kolektywu hakerskiego cieszą się, że są cierniem w boku [Rosji].

Prawdopodobnie nie jest to ostatnia akcja, jaką ma w planach Network Battalion 65. Z przekazu wynika, że im dłużej Rosja będzie toczyć wojnę z Ukrainą, tym dłużej hakerzy odpowiadać atakami przeciwko każdemu bankowi, firmie i innym organizacjom, które wspierają działania wojenne.

Póki co, grupa zapowiada wrzucenie do sieci ponad 800 GB danych zebranych w trakcie ataku. Osoby, które czekają na dowody, są proszone przez hakerów o jeszcze chwilę cierpliwości.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *