WhatsApp testuje nowy limit. Wyślemy dużo większe pliki

WhatsApp testuje nowy limit wielkości przesyłanych załączników. Za granicą testowo wprowadzono możliwość wysyłania plików o rozmiarze nawet 2 GB. Obecnie przesyłany plik przez WhatsAppa może mieć tylko 100 MB.

Chociaż na potrzeby typowych, codziennie przesyłanych dokumentów obecne ograniczenie do 100 MB w WhatsAppie nie powinno być problemem, to zwiększenie limitu do 2 GB zdecydowanie może pomóc. Przyda się, kiedy będzie trzeba przesłać wyjątkowo długi, bogaty w grafiki PDF lub inne załączniki, których nie da się dodatkowo spakować lub podzielić na mniejsze partie.

O szczegółach trwających testów poinformował WABetaInfo. Obsługa 2-gigabajtowych załączników w WhatsAppie jest dostępna obecnie tylko w ramach testów w Argentynie. Chociaż na tym etapie nie wiadomo, kiedy nowość trafi do stabilnego wydania komunikatora na całym świecie, trwające testy sugerują, że może to być kwestia maksymalnie kilku dniu lub tygodni.

Historia unowocześniania WhatsAppa pamięta jednak przypadki, kiedy od pojawienia się danej nowości w testowym wydaniu do jej wdrożenia u każdego minęło wiele miesięcy. Skrajnym, niechlubnym rekordzistą jest przykład ciemnego motywu aplikacji. Chociaż ten w dużym uproszczeniu polega na zmianie kolorów tła i fontów, programiści WhatsAppa potrzebowali ponad roku, by wdrożyć tę opcję w stabilnym wydaniu aplikacji.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *