Twitter blokuje konta powiązane z Anonymous. Hakerzy reagują

Udostępnianie prze grupę Anonymous niejawnych danych należących do rosyjskich podmiotów nie spodobało się administracji Twittera. Platforma społecznościowa uznała, że część działań hakerów jest sprzeczna z regulaminem.

Po inwazji Rosji na Ukrainę grupa Anonymous wypowiedziała cyberwojnę Władimirowi Putinowi. Jak pisaliśmy wielokrotnie na naszych łamach, osoby powiązane z międzynarodowym kolektywem udostępniali m.in. dane pochodzące z baz rosyjskich podmiotów kontrolowanych przez Kreml. Twitter uznał najwidoczniej, że te działania naruszają regulamin serwisu.

Na oficjalnym koncie grupy zamieszczono niedawno wpis, w którym przekazano, że z powodu wycieku informacji o Rosji niektóre konta powiązane z Anonymous zostały zawieszone. Twitter jest firmą z siedzibą w USA. Nie ma powodu, aby cenzurować nasze działania wymierzone w kraj, który dokonuje zbrodni wojennych przeciwko Ukrainie. Rosja także cenzuruje Twittera – wskazują hakerzy.

Na innym profilu związanym z międzynarodowym kolektywem napisano: Twitter rozpoczął cenzurowanie kont Anonymous, ale pozostawia konta tych, którzy cieszą się z utraconych żyć niewinnych dzieci barbarzyńsko zmasakrowanych przez morderczą maszynę Putina. Dość Tego! Stop cenzurze!

Działania Twittera mają najpewniej związek z polityką platformy dotyczącą dystrybuowania „zhakowanych materiałów”. Zgodnie z regulaminem zaatakowane treści są usuwane z serwisu, jeśli zostały udostępnione bezpośrednio przez hakerów lub osoby „działające z nimi w porozumieniu”.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *